Jedną z najpopularniejszych dekoracji na Wszystkich Świętych są kompozycje ze świeżych kwiatów. Co prawda tracą one szybciej świeżość niż wiązanki ze sztucznych kwiatów, ale prezentują się imponująco. Wiązankę ze świeżych kwiatów możemy wykonać sami wystarczy trochę czasu, kwiaty i sztuczna bądź żywa jedlina.

Jak zrobić wiązankę ze świeżych kwiatów na Wszystkich Świętych

Podstawą wiązanki jest prostokątna gąbka florystyczna. Naszą kompozycję zaczynamy od wyznaczenia sobie kształtu umieszczając gałązki jodły w gąbce. Pierwsza warstwa to krótkie gałązki jodły ułożone w gąbce florystycznej.

Sprawdź też: jak zrobić wiązankę na grób ze sztucznych kwiatów >>>

Do kompozycji wykorzystamy białe lilie, które należą do najpopularniejszych kwiatów we florystyce pogrzebowej, oraz białą i fioletową eustomę. Kwiaty umieszczamy symetrycznie, co dokładnie widać w materiale wideo. Pozostałą przestrzeń zapełniamy gałązkami eustomy i dokładamy ozdobne liście, podkreślając kształt wiązanki na grób. Na koniec wolną przestrzeń podkreślamy wrzosem, który doskonale komponuje się z fioletową eustomą.

Wideo instrukcja: jak zrobić wiązankę na grób

W materiałe wideo znajdziecie szczegółową instrukcję florystki jak krok po kroku wykonać wiązankę ze świeżych kwiatów na Wszystkich Świętych