Projekt sypialni: trzy w jednym, czyli sypialnia, łazienka i pokój niemowlaka

Podczas urządzania mieszkania młodzi rodzice często stawiają czoła dylematowi – czy warto aranżować pokój niemowlaka w oddzielnym pomieszczeniu, czy lepiej wygospodarować kącik dla malucha w sypialni? Oto ciekawy projekt sypialni „3 w 1”, czyli przestrzeń sypialna, kącik dla niemowlaka i pokój kąpielowy w jednym pomieszczeniu, który udowadnia, że każda koncepcja aranżacyjna jest możliwa do zrealizowania. Wystarczy postawić na praktyczność i niekonwencjonalne rozwiązania!

Beżowy pokój dziecka w sypialni rodziców
Tapicerowane ściany w sypialni
Kącik dla niemowlaka w sypialni z łazienką
Biała zabudowa w łazience
Pokój kąpielowy w sypialni z kącikiem dla niemowlaka

Urządzając swoje mieszkanie właściciele przede wszystkim zwracali uwagę na to, by lokum było jak najbardziej funkcjonalne i dostosowane do potrzeb małżeństwa z małym dzieckiem. To sprawiło, że zdecydowali się na bardzo nietypowe rozwiązanie aranżacyjne - projekt sypialni spełniający funkcje trzech różnych pomieszczeń. Efekt jest fantastyczny!

Projekt sypialni z łazienką i kącikiem dla niemowlaka

Właścicielka twierdzi, że przy malutkim dziecku urządzanie oddzielnego pokoju niemowlaka wydawało się jej bezcelowe – wolała, by synek był cały czas z nimi. Tak powstał pomysł na projekt sypialni zawierającej w sobie kącik dla niemowlaka i pokój kąpielowy. Głównym plusem tego rozwiązania w aranżacji sypialni jest fakt, że rodzice mają bliski kontakt z dzieckiem nawet podczas codziennych czynności toaletowych, a doglądanie niemowlaka w nocy nie wymaga wycieczki do innego pomieszczenia.

Projekt sypialni z łazienką: kolory, meble, materiały

Przestrzeń sypialna zaaranżowana jest tak, by jak najbardziej sprzyjać relaksowi i dobremu snowi. Tapicerowane ściany i sufit w kolorze cappuccino wprowadzają do projektu sypialni poczucie ciepła i przytulności, nadając mu nieco nierealnego, marzycielskiego charakteru. Ponadto panele korzystnie wpływają na akustykę wnętrza sypialni, doskonale wygłuszając dźwięki z sąsiednich mieszkań. Co ważne, nie kurzą się i nie brudzą, co jest zasługą wysokiej jakości materiału obiciowego. W projekcie sypialni materac umieszczony jest na podeście zastępującym łóżko, w którym ukryto schowki na pościel. By dodać aranżacji sypialni lekkości, kącik dla niemowlaka wypełniony został minimalistycznymi śnieżnobiałymi mebelkami. Pokój kąpielowy od przestrzeni dla malucha oddziela szklana tafla, wsparta na obudowie wanny, a u sufitu umocowana w metalowych klamrach. Tafla zastępuje ściankę, która optycznie zmniejszałaby przestrzeń, umożliwia też doglądanie dziecka podczas czynności toaletowych. Gdy dziecko śpi, a rodzice chcą skorzystać z łazienki, osłaniają szybę mięsistą zasłoną, dopasowaną kolorystycznie do materiału na ścianach i suficie. Zabudowa łazienki połączonej z sypialnią utrzymana jest w bieli, która koresponduje z kolorem mebli w kąciku dla niemowlaka. Sprawia to, że pomimo srebrnoszarej mozaiki na ścianach, pokój kąpielowy jest spójny stylistycznie z resztą wnętrza. Ponadto biała zabudowa wywołuje poczucie schludności i czystości. Umywalka jest podwójna, dzięki czemu małżonkowie mogą w tym samym czasie oddawać się porannej toalecie.

Więcej informacji:

Widok na sypialnię i kuchnię z holu
camera

Nowoczesna sypialnia w przeszkleniach i odcieniach beżu GALERIA ZDJĘĆ

LISTA ZAKUPÓW

beżowa kuchnia galeria zdjęć
camera

20 inspiracji na beżowe, jasne kuchnie

LISTA ZAKUPÓW

beżowa kuchnia zdjęcia
camera

Beżowa kuchnia zdjęcia wnętrza

LISTA ZAKUPÓW

Beżowa aranżacja salonu
camera

Beżowy kolor w aranżacji salonu 10 pomysłów i ZDJĘĆ

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 4
Tekst: Sonia Łukomska Zdjęcia: Sylwester Rejmer

POLECANE ARTYKUŁY