Założeniem projektowym była aranżacja sypialni, która idealnie wpasowałaby się w stylistykę sąsiadujących wnętrz. Wnętrz, na wskroś nowoczesnych i oryginalnych. Wnętrz, w których króluje stylistyka glamour nie uciekająca od designerskich form. Wierne naśladowanie wnętrzarskiego otoczenia pozwoliło na zaaranżowanie nowoczesnej sypialni, która urzeka stonowaną aranżacją w kolorze, ale wyrazistym projektem w formie. Za całość odpowiada Agnieszka Hajdas – Obajtek z Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Nowoczesna sypialnia: subtelność w kolorze, szaleństwo w formie

Nowoczesna sypialnia jest jednym z tych wnętrz, które urzekają aranżacyjnymi kontrastami. Bynajmniej nie chodzi tu o kontrast mocnych kolorów czy charakterystycznych stylów. Chodzi tutaj o niecodzienny kontrast stonowanej kolorystyki wnętrza z dość wyrazistymi i jednoznacznymi formami mebli. Projekt sypialni został pomyślany jako wnętrze na wskroś nowoczesne, które będzie zaskakiwało jednak odważnym wprowadzeniem do przestrzeni dość oryginalnych brył. Zdecydowano się na białe meble, które zaskakują ponadnczasową formą. Ta jednak idealnie wpisuje się w otaczająca przestrzeń. Niekwestionowanym bohaterem wnętrza jest nowoczesne łóżko sypialniane, dla którego idealne tło stanowi tapicerowana ściana składająca się z modułowych elementów, do złudzenia przypominająca klasyczny zagłówek łóżka. Strefę nocną dopełniają dwa nowoczesne stoliki w kolorze białym. Do każdego z nich przypisana jest oczywiście indywidualna lampa wisząca w kolorze czarnym, z lekko designerskim zacięciem.

Sprawdź też: Projekt sypialni za szkłem!

Aranżacyjnym dopełnieniem tej części wnętrza jest pomysłowe wplecenie w dekorację ściany nad łóżkiem, lustra sięgającego na całą szerokość ściany. Jednocześnie jest ono swoistą granicą pomiędzy tapicerowanym „zagłówkiem", a wykończeniem górnej części, gdzie zdecydowano się na wykończenie ściany oryginalną fakturą. Elementem nawiązującym do stylu glamour we wnętrzu nowoczesnej sypialni jest duże lustro oprawione klasyczną ramą w kolorze czarnym. Celem złagodzenia dość charakterystycznej aranżacji postawiono na stonowaną kolorystykę. We wnętrzu dominują modne szarości, których pozornie chłodny wyraz niwelują wszelkie odcienie beżu. Dopełnieniem aranżacji nowoczesnego wnętrza są długie, lekko opadające zasłony w kolorze szarym, które świetnie korespondują z jasnoszarą wykładziną.

Kontakt z pracownią:

Arte Dizain Studio Architektoniczne
Mgr inż. arch. Agnieszka Hajdas – Obajtek
www.artedizain.pl

Sopot
ul. Grunwaldzka 58/1
81-771 Sopot

Warszawa
ul. Aleksandra Gierymskiego 12/14
00-772 Warszawa