Nowoczesna sypialnia i wygodne miejsce do pracy obok siebie? Tak! Projekt sypialni za szkłem!

Nowoczesna sypialnia i wygodne miejsce do pracy w mieszkaniu dla jednej osoby mogą ze sobą sąsiadować bez przeszkód. Chodzi jednak o to, by aranżacja wnętrz na tym nie ucierpiała. By było jednocześnie funkcjonalnie i wyjątkowo, ładnie. Zobaczcie jak w ciekawy sposób można stworzyć widne miejsce do pracy w sąsiedztwie nowoczesnej sypialni! Oto projekt sypialni za szkłem!

Widok na sypialnię i kuchnię z holu
Nowoczesna sypialnia w mieszkaniu dla jednej osoby
Widok z sypialni na widną strefę wejściową
Widok z holu przez miejsce do pracy na nowoczesną sypialnię
Szklane tafle przepuszczają światło do miejsca do pracy

Nowoczesna sypialnia w mieszkaniu młodej singielki niby jest oddzielona od reszty mieszkania, ale nie do końca. Od holu wejściowego i miejsca do pracy oddziela ja szklana tafla z drzwiami. Od strony salonu zamiast fragmentu ściany, architekt wnętrz Aneta Kosiba zaproponowała dwustronną bibliotekę. Dzięki takim pomysłom nowoczesna sypialnia, salon i miejsce do pracy wzajemnie się przenikają, ale z możliwością optycznego ich oddzielenia. Zobaczcie inspiracje, jak w ciekawy i nietuzinkowy sposób zaaranżować wygodną przestrzeń do pracy i wypoczynku dla jednej osoby!

Aranżacja sypialni: nowoczesna sypialnia dyskretnie otwarta na resztę mieszkania

Aranżacja nowoczesnej sypialni w mieszkaniu dla jednej osoby daje wielkie pole do popisu. Sypialnia tutaj może, ale nie musi, być idealnie wydzielona spośród reszty mieszkania. I taki właśnie miała pomysł na aranżację nowoczesnej sypialni dla singielki architekt wnętrz Aneta Kosiba. Od strony miejsca do pracy i wejścia do mieszkania nowoczesna sypialnia oddzielona jest tylko przezroczystymi taflami szkła. Początkowo właścicielka obawiała się takiego rozwiązania, jednak ostatecznie jest bardzo zadowolona. Oczywiście gdy zachodzi potrzeba intymności lub po prostu w sypialni panuje rozgardiasz, można zaciągnąć kotarę i ukryć ją przed wzrokiem osób w salonie. Pozytywnym "efektem ubocznym" takiego rozwiązania jest wpuszczenie światła dziennego z okien salonu i sypialni do przestrzeni miejsca do pracy i holu wejściowego. Aranżacja sypialni utrzymana jest w odcieniach beżu – przypominających ciepłe plaże Portugalii.

Miejsce do pracy: pomiędzy sypialnią i holem wejściowym…

Takie usytuowanie wygodnego miejsca do pracy jest możliwe tylko w mieszkaniu dla jednej osoby, pracującej w przeważającej części czasu w domu. Miejsce do pracy, mimo, że oddalone od okien jest widne i doświetlone światłem dziennym. Dzieje się tak za sprawą wyburzenia ściany oddzielającej sypialnię od holu i wstawieniu tu szkła na całej wysokości wnętrza, łącznie z drzwiami. Oczywiście architektka wnętrz zadbała o to, by sypialnię można było wydzielić optycznie przez możliwość zaciągnięcia kotary. Miejsce do pracy to obszerne biurko zaaranżowane w białej zabudowie. Można tu nie tylko wygodnie pracować, jest także mnóstwo miejsca do przechowywania

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Źródło: M jak mieszkanie, 07/2015 Projekt wnętrz i stylizacja: Aneta Kosiba, www.anetakosiba.com Zdjęcia: Łukasz Zandecki

POLECANE ARTYKUŁY