Ujmująca sypialnia z folkowymi motywami to ucieleśnienie współczesnej interpretacji tracycji i nowoczesności. Folkowy charakter w aranżacji sypialni uzyskano wyłącznie dzięki wzorom i kolorom tkanin. Łagodna baza aranżacji sypialni oraz charakterystyczne i żywe motywy góralskie w tekstyliach stworzyły ciekawą mieszankę nowoczesności i tradycji. Jak uzyskano tak klarowny i uroczy kolaż w aranżacji sypialni?

Aranżacja sypialni w stylu folk: grunt to podstawa

Łagodny i mglisty odcień szarości na ścianach sypialni oraz lekko rozbielone wykończenie desek na podłodze dały idealną, stonowaną bazę do dalszych eksperymentów z wzorem i kolorem w aranżacji sypialni. Szarość wygodnego fotela z charakterystycznymi uszakami nie zakłóca intensywnych wzorów z kapy i zagłówka, stanowiąc dyskretny i stylowy kącik na wieczorną lekturę przy nowoczesnej, białej lampce. Pojedynczy nocny stolik na wąskich nóżkach stanowi delikatny, nie przeszkadzający akcent. Podobnie zresztą jak i dyskretne, białe oświetlenie nocnej lampki i padające z klosza oświetlenia górnego.

Aranżacja sypialni w stylu folk: wzorem i kolorem!

Zleceniodawcy aranżacji sypialni w stylu folk pochodzą z gór, stąd ludowe wzory i motywy kojarzą im się z dzieciństwem i beztroskimi latami. Połączenie ludowych motywów z estetyczną i właściwą stylom chłodnej Skandynawii szarością, dało bardzo nowoczesną i świeżą lokalną interpretację tradycji i nowoczesności we współczesnej aranżacji sypialni. Folkowy charakter prostej aranżacji sypialni nadaje tkanina z różanym wzorem, użyta do obicia zagłówka. Jej motyw wzorowany jest na „tybycle”, czyli tradycyjnym góralskim materiale, zdobiącym ludowe spódnice i chusty podhalańskich kobiet. I to on nadał główny ton aranżacji sypialni. Do tego narzuta, przypominająca strojny, ludowy kilim oraz nieodzowna w góralskim domu owcza wełna u stóp. Śnieżnobiała pościel wystająca delikatnie spod narzuty przypomina tradycyjną białą bluzkę, obowiązkowo zestawianą z kwiecistymi chustami w góralskich strojach ludowych, co dodatkowo buduje sentymentalny, folkowy nastrój aranżacji sypialni.

Sprawdź inne aranżacje w stylu FOLK we wnętrzach!