Urządzając salon, warto przyłożyć taką samą uwagę do wyboru stolika kawowego jak do zakupu innych mebli do pokoju dziennego. Na rynku jest właściwie nieskończona ilość modeli tego elementu wyposażenia salonu, na pewno więc znajdziesz taki, który będzie w stu procentach spełniał twoje oczekiwania. Możesz też podejść do zagadnienia kreatywnie i wykonać ten mebel własnoręcznie lub nadać jego funkcję innemu sprzętowi!

Stolik kawowy: dopasowany do całości, wyrazisty, kupny lub własnoręcznie zrobiony

To nieprawda, że stolik kawowy i sofa z fotelami czy pufami muszą tworzyć stylistyczną całość, często narzucaną przez producentów tworzących komplety. To tylko jedna z możliwości! Jej wartość polega na łatwości wyboru i bezpieczeństwie aranżacyjnym. Jednak jeśli zdecydujesz się na odstępstwo od tego rozwiązania i na przykład kupisz sam stolik kawowy, a jeszcze lepiej – stolik całkowicie wybijający się kolorystycznie czy stylistycznie z aranżacji lub wykonany z nietypowego sprzętu albo materiału, twój pokój dzienny zyska indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru. Popatrz wokół siebie – może znajdziesz coś, co uda ci się zaadaptować na stolik kawowy lub ławę? Zabytkowy kufer, europalety, drewniany pieniek, a może nawet... stary silnik samochodowy? Wszystko zależy od twojej wyobraźni!

Stolik kawowy: jakiej wysokości?

Wysokość stolika kawowego zależy całkowicie od naszych preferencji. Niektórzy wolą niskie stoliki i ławy, a inni – wyższe. Jednak najwygodniej jest, gdy jego blat znajduje się mniej więcej na wysokości siedziska. Wtedy siedzące na kanapie i fotelach osoby będą mogły swobodnie sięgać po filiżanki lub odstawiać je na blat. Pomocnik, czyli mały stolik umieszczony z boku sofy, może mieć blat wyżej, nawet na wysokości podłokietnika – ułatwi to odkładanie na niego przedmiotów.