Święta Bożego Narodzenia nie mogą się obejść bez dekoracji domu czy mieszkania. Najważniejszym elementem jest oczywiście choinka, która, ustawiona zazwyczaj w pokoju dziennym czy salonie, umila nam blaskiem choinkowych lampek długie, zimowe wieczory. Jednak pomysłów na świąteczne dekoracje jest wiele. Poznajcie niektóre z nich!

Świąteczne dekoracje w kolorze złota i miedzi!

Najpopularniejszą kolorystyką związaną ze świętami Bożego Narodzenia jest połączenie zieleni i czerwieni. Jednak coraz częściej pojawiają się świąteczne aranżacje w najmodniejszej tonacji miedzi i złota. Do przygotowania takiej dekoracji  możemy wykorzystać szyszki, bambusowe tyczki i lniane serwetki. Idealnie sprawdza się one w dekoracji stołu i okna. Kolory te doskonale komponują się z bielą i brązem. Połączone nabierają odświętnego charakteru i wprowadzają świąteczny klimat do wnętrza.

Dekorujemy mieszkanie w stylu skandynawskim

Święta w stylu skandynawskim to przede wszystkim prostota i minimalizm. Dodatki ograniczamy do niezbędnego minimum. Jeśli nie masz czasu na świąteczne dekoracje wystarczy kupić dekoracyjną poduszkę w świątecznym klimacie, postawić kilka świec, gałązek jedliny i mamy gotową prostą i szybką świąteczną ozobę rodem z Norwegii.

Świąteczne dekoracje: alternatywa dla choinki

Choinka kojarzy się z zielonym drzewkiem ubranym w błyszczące lampki i kolorowe bombki. Jednak jej wyobrażenie zmienia się na przestrzeni lat i tradycyjną choinkę coraz częściej zastępują dekoracje, które mają ją jedynie przypominać. W roli alternatywnej choinki doskonale sprawdzą się kartonowe pudełka, udekorowane jak prezenty, które ustawione jeden na drugim przypominają miniaturową choinkę. Ciekawym pomysłem na zastąpienie bożonarodzeniowego drzewka jest sucha gałąź powieszona nad stołem. Jeśli udekorujemy ją bombkami wprowadzi do wnętrza świąteczny nastrój. Zainspirujcie się naszą galerią znajdziecie w niej 25 POMYSŁÓW na ciekawe dekoracje świąteczne do każdego wnętrza!