Lato to ten czas, kiedy wielu z nas czeka tylko na wolną chwilę, by uciec od codziennych obowiązków, wyjechać za miasto i cieszyć się naturą okalającą urokliwy domek letniskowy. Jedni marzą o kojących chwilach spokoju i wieczorze spędzonym z książką na werandzie, inni chętnie przyjmą gości i z radością będą celebrowali wspólne posiłki. Ten wyjątkowy czas dodatkowo uprzyjemni nam efektowna aranżacja jadalni na werandzie, która pozwoli cieszyć się bliskością natury, urokiem przyrody i bliskością ukochanych osób. Jak urządzic taką jadalnię?

Letnia jadalnia: styl skandynawski czy klimat rustykalny?

Urządzając jadalnię na werandzie, czy zadaszonym tarasie starajmy się zaaranżować miejsce jedyne w swoim rodzaju. Jak stworzyć jadalnię, w której biesiadnicy będą czuli się wyjątkowo i z przyjemnością będą spędzać wolne chwile? Decydując się na urządzenie jadalni na tarasie pamiętajmy, że miejsce to powinno być stylistycznie dopasowane do aranżacji wnętrz domku letniskowego. Jednym z najchętniej wykorzystywanych sposobów na aranżację letniej jadalni na tarasie jest urządzenie jej w stylu skandynawskim. Bielone meble, drewniane dodatki i wiklinowe fotele świetnie zaprezentują się w zielonym otoczeniu przyrody. Jeśli jesteśmy zaś miłośnikami stylu rustykalnego i lubimy otaczać się ludową ceramiką – z powodzeniem możemy zaaranżować pod gołym niebem jadalnię w stylu rustykalnym. Niezależnie od stylistyki, w jakiej postanowimy urządzić letnią jadalnię, piękną ozdobą stołu będzie wazon z ciętymi kwiatami oraz odpowiednio dobrane obrusy czy serwety. Dopełnieniem klimatycznej aranżacji jadalni w domku letniskowym będą lampiony, świeczki i światełka budujące nastrój. Pamiętajmy, że małe akcenty pomogą nam stworzyć królewski klimat rodzinnej uczty na tarasie.

Domek letniskowy na surowo?

Surowa jadalnia, bez koloru i bez dodatków? Wzbogacona pozornie przypadkowymi sprzętami? Dlaczego nie! Chłodna i surowa letnia jadalnia może mieć jednak bardzo dużo uroku. Wokół prostego prostokątnego stołu z jasnego drewna możemy ustawić przypadkowo zebrane krzesła. Składane, z czarnego plastiku, drewniane – malowane na czarno oraz w naturalnym kolorze. Chcąc wprowadzić do aranżacji iście ekskluzywny element możemy zdecydować się na dostawienie wyplatanego fotela. Konsekwencja w doborze kolorów i faktur sprawi, że wnętrze wyda się przyjemne i będzie aspirowało do przestrzeni urządzonej w sposób niezwykle klimatyczny. Oszczędna gama naturalnych odcieni ziemi sprawi, że wszystko będzie idealnie do siebie pasowało. W takim wnętrzu poczujemy się blisko natury i dlatego jest to propozycja szczególnie dla miłośników eko i skandynawskiej powściągliwości. Dopełnieniem aranżacji jadalni w surowym stylu będzie biała zastawa i proste szkło.

Jadalnia w stylu rustykalnym w domku letniskowym

Letnia jadalnia w stylu rustykalnym? To jeden z tych stylów, który najlepiej zaprezentuje się w aranżacji swojskiego domku letniskowego. Wówczas zdecydujemy się na jasne i wiosenne kolory we wnętrzu. Żółto-zielona tonacja sprawi, że wnętrze jadalni wyda się nasycone słońcem i bardziej klimatyczne. W rustykalnej przestrzeni jadalni idealnie zaprezentują się stare meble i obrazy. Aranżując letnią jadalnię w lekkim i swobodnym tonie pamiętajmy, że do jej aranżacji możemy wykorzystać praktycznie wszystko to, co mamy pod ręką. Wykorzystaj przedmioty, które przechowujesz w kredensie i nadaj im drugie życie. Nawet pozorne niedopasowanie w takiej przestrzeni może mieć swój urok.