Jak urządzić wąski balkon w bloku

Aranżacja wąskiego balkonu może być równie atrakcyjna jak tego o idealnych proporcjach. Jeśli tylko wybierzemy meble na balkon i donice odpowiedniej wielkości, nawet wąski balkon stanie się naszym ulubionym miejscem rano przed pracą i podczas ciepłych letnich wieczorów.

Meble na wąski balkon
Małe meble na wąski balkon
Aranżacja wąskiego balkonu przy użyciu mobilnych elementów
Aranżacja wąskiego balkonu składanymi meblami
Metalowe stylowe meble na wąski balkon

Balkon w bloku rządzi się nieco innymi prawami niż balkon w domu jednorodzinnym. Od kilku lat, ze względów bezpieczeństwa, nie wieszamy skrzynek z kwiatami na zewnątrz. Jednak będąc właścicielem mieszkania z wąskim balkonem nie chcemy rezygnować z pięknej aranżacji i dodatkowej przestrzeni dostępnej tylko przez kilka miesięcy. Wszystko jest możliwe, jeśli tylko wybierzemy meble na balkon i dodatki dekoracyjne proporcjonalnej wielkości. Wybraliśmy kilka przykładów jak urządzić wąski balkon!

Meble na wąski balkon

Mały, a przede wszystkim wąski balkon rządzi się swoimi prawami. Powinniśmy wybierać meble proporcjonalne do przestrzeni i z możliwością ich składania. To bardzo ułatwi  szybką rearanżację przestrzeni, podlanie roślin i posprzątanie wąskiego balkonu. Małych mebli na balkon możemy szukać w sklepach ogrodniczych i z wyposażeniem wnętrz. Mnóstwo stylowych metalowych i drewnianych mebli balkonowych znajdziemy też na aukcjach internetowych z używanymi rzeczami.

Czytaj też: jak odnowić meble?

Zazwyczaj trzeba je trochę wyczyścić i odświeżyć. Takie meble na balkon idealnie wpiszą się w style skandynawski, industrialny i eko. Do odnowienia mebli na balkon możemy używać  specjalnych farb do metalu, do drewna i farb kredowych. Efekty potrafią  naprawdę zaskoczyć. Ważny jest sposób ustawienia mebli. Wąski balkon jest zazwyczaj długi. Ustawmy więc meble lub donice przy końcach, a poprawimy optycznie proporcje balkonu.

Wąski balkon: rośliny w donicach

Do niedawno wieszaliśmy kwiaty w skrzynkach na zewnątrz balkonu. Ostatnio, ze względów bezpieczeństwa, szczególnie w miejskich blokach, wieszamy skrzynki po wewnętrznej stronie balustrady. Jednak na wąskim balkonie często nie mamy takiej możliwości. Z pomocą przychodzą nam donice i narożne półki na doniczki.

Donice, w zależności od stylu aranżacji wąskiego balkonu, możemy ustawiać w rytmie lub gromadzić je w kilku miejscach. Sprzątanie i szybką rearanżację umożliwią nam specjalne podstawki na kołach. Zestawione po kilka, różnej wielkości donice będą wyjątkowo ładną i modną ozdobą wąskiego balkonu. Półki na doniczki ustawione w rogu lub na końcu wąskiego i długiego balkonu poprawią optycznie jego proporcje.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY