Wystrój wnętrz: hiacynty - wiosenna aranżacja wnętrza

Hiacynty: wiosenne aranżacje zdjęcia. Wiosenna aranżacja wnętrz powinna uwzględniać rośliny doniczkowe. Wystrój wnętrz z kwiatami nabierze ciepłego i energetycznego charakteru. Zaproś wiosnę do wnętrz, ustawiając w mieszkaniu hiacynty.

hiacynty - wystrój wnętrz
hiacynty - wystrój wnętrz
hiacynty - wystrój wnętrz
hiacynty - wystrój wnętrz
Hiacynty: kwiaty w mieszkaniu

Wiosenny wystrój wnętrz ma być kolorowy i energetyczny. Zaprośmy wiosnę do naszych mieszkań. Aranżacja wnętrza na wiosnę musi uwzględniać kwiaty. Jedne z najbardziej dekoracyjnych są hiacynty.

Wystrój wnętrz: hiacynty

Aby zmienić aranżacje wnętrz, wystarczy ustawić w pokoju pięknie pachnące hiacynty. Występują w wielu kolorach (białym, różowym, fioletowym, pomarańczowym i żółtym) oraz w różnym ich nasileniu (od delikatnych pasteli po nasycone kolory), więc bez trudu wybierzemy odcień pasujący do wystroju wnętrza.

 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4964
 Zdjęcie do bloczka '1 zdjecie' - art 4964

Wiosenne wnętrza: hiacynty nowocześnie lub klasycznie

Dodatkowy element dekoracyjny otrzymamy wypłukując korzenie hiacynta z ziemi i umieszczając roślinę w przeźroczystym naczyniu wypełnionym wodą. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie odpowiedniej osłonki lub doniczki. Jeśli  w aranżacji wnętrz użyjemy tradycyjnego naczynia, to kwiat ten nabierze klasycznego charakteru, natomiast umieszczenie go w doniczce o nietypowym kształcie lub kolorze nada mu nowoczesny wygląd.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4964

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4964

Hiacynty: zabawa kolorem i kształtem

Hiacynty dostępne są w kilku kolorach. Ta różnorodność umożliwia zabawę z wnętrzem i zmienianie jego charakteru w zależności od naszego nastroju. Gdy chcemy stworzyć subtelną i romantyczną atmosferę - wybierzmy pastelowe odcienie haicyntów, natomiast radosną i figlarną aranżację otrzymamy przez połączenie kontrastujących ze sobą, intensywnych kolorów.

Hiacynty w doniczce pielęgnacja: dobre rady

Hiacynty są łatwe w pielęgnacji i nie potrzebują dużo wody. Mogą rosnąć praktycznie w każdym nacyniu. Pojedyncze kwiaty hiacyntów nie są duże, ale razem tworzą bajeczny, efektowny kwiatostan. Najlepiej przechowywać hiacynta w temperaturze 5 do 10°C, gdyż wtedy cebulka prawie w ogóle nie rośnie. Hiacynty zaczynają kwitnąć w temperaturze 16 do 20°C i średnio trwa to 21 dni. Okres ten może zostać skrócony, jeśli temperatura będzie wyższa. Utrzymuj bryłę korzeniową umiarkowanie wilgotną. Hiacynt nie potrzebuje dodatkowego nawożenia.

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4964

Zdjęcie do bloczka '2 zdjecia' - art 4964

Ocena: 0
Tekst: Biuro Kwiatowe Holandia Zdjęcia: Mariusz Bykowski, Jacek Kucharczyk, Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY