O prezentowanym projekcie wnętrz można powiedzieć jedno – brak w nim jakichkolwiek reguł i zasad. Postawiono na aranżację bez ograniczeń. Oryginalną i jedyną w swoim rodzaju. Właścicielka mieszkania uwielbia niekonwencjonalne rozwiązania. W jednym wnętrzu mieszkania przeplatają się przedmioty zdobyte na targach staroci, z tymi przywiezionymi z egzotycznych podróży. Dowodem na indywidualizm projektu są odważne i nowatorskie rozwiązania w zakresie dekoracji. Te, widoczne są na każdym kroku.

Projekt wnętrz: aranżacja salonu pozbawiona zasad

Na pierwszy rzut oka we wnętrzu widoczna jest jedna tendencja – sklepowe, zwykłe meble nabierają niezwykłej oprawy dzięki kreatywnemu podejściu do ich przerabiania. Oryginalnym pomysłem na dekorację salonu było przerobienie drewnianej komody marki IKEA na połyskujący, srebrny mebel. W efekcie pokrycia zwykłego mebla płatkami srebra, powstała niesamowita dekoracja wnętrza w stylu glamour. Inny mebel właścicielka postanowiła przemalować na delikatny kolor lawendowy i ozdobić go pinezkami tapicerskimi. Na uwagę w projekcie wnętrz zasługuje także oświetlenie w części dziennej. Tutaj, w charakterze żyrandola występuje... klatka, która została dodatkowo ozdobiona lśniącymi kryształkami. W salonie zrezygnowano ze standardowych półek na książki, a zamiast nic zbudowano umowny regał – piramidkę ułożoną z książek. Rozwiązanie to nie jest jednak polecane dla miłośników praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Jedno trzeba przyznać – książkowa dekoracja prezentuje się naprawdę efektownie.

Projekt kuchni: zaszalej z kolorem – łącz to, co inne

Na uwagę zasługuje także ściana w projekcie kuchni. Została ona obłożona matowymi kaflami w kolorze ciemnego brązu. Takie rozwiązanie okazuje się nie tylko efektowne, ale także praktyczne – służy ono jako tablica do zapisywania wiadomości czy notowania przepisów. Niestandardowym pomysłem jest połączenie w jednym wnętrzu nasyconego koloru czerwonego z głębokim błękitem. W ten sposób skontrastowano ze sobą kuchenną zabudowę z charakterystyczną lodówką. Okazuje się jednak, że pozorne niedopasowanie ma w sobie jednak dużo uroku. Domknięciem oryginalnego projektu wnętrz jest jednolita podłoga z olejowanego dębu zarówno w części dziennej, jak i w sypialni. Takie rozwiązanie sprawia, że przestrzeń ta wydaje się optycznie większa.

Nowoczesna łazienka z ekstrawaganckim akcentem

Wydaje się, że projekt łazienki nieco odbiega od aranżacji pozostałych wnętrz. Łazienkowa przestrzeń urzeka klimatem i pozornym wyważeniem. Nie brakuje w niej jednak dekoracyjnego zaskoczenia... na bohatera wnętrza wysuwa się stylowa ławeczka ze stolikiem. Kolorystycznie zaskakują także drzwi zabudowanego schowka na pralkę. Ściany przy kabinie prysznicowej pokryto ceramiczną mozaiką, natomiast resztę zdobią biało-szare pasy. Podłogę w łazience wyłożono gresem, który imituje deski. Ekstrawaganckim dopełnieniem łazienkowego wnętrza jest nowoczesne lustro w charakterystycznej czarnej ramie.