Wnętrza domu: dom rodzinny w stylu romantycznym cały w bieli. To możliwe! Zdjęcia!

Wnętrza domu rodzinnego w stylu romantycznym są zazwyczaj utrzymane w różnych odcieniach koloru białego. Takie wnętrze domu posiada zazwyczaj wyraźnie wyróżnioną część wspólną, w której każdy domownik ma swoje miejsce. Aranżacja domu w stylu romantycznym powstaje sukcesywnie, z czasem i każdy domownik może mieć , a nawet powinien, na nią wpływ. Zobaczcie zdjęcia domu licznej rodziny w stylu romantycznym!

Kominek we wnętrzach domu w stylu romantycznym
Wnętrza domu hol wejściowy
Wnętrza domu pokój dzienny
Wnętrza domu salon w stylu romantycznym
Miejsce na drewno do kominka w stylu romantycznym

Wnętrza domu rodzinnego zazwyczaj pełne są dzieci, zwierząt domowych i gości. Czy jest więc możliwe utrzymanie takiego domu w odcieniach koloru białego? Tak! Zobaczcie zdjęcia wnętrz domu licznej rodziny utrzymanego w stylu romantycznym, odzwierciedlającego charaktery właścicieli, ich radość życia oraz sprzyjającego bogatemu, codziennemu życiu rodzinnemu.  A ponieważ właściciele uwielbiają zapraszać gości, dom został tak urządzony, że pozostawiona nie na miejscu jedna książka lub gazeta nie wprowadza od razu chaosu i bałaganu. Dom jest świetlisty, z dużą ilością okien, bez podziałów, przez które do domu przez cały rok zagląda zadbany ogród.

Wnętrza domu: styl romantyczny i kolor biały nie ograniczają życia rodzinnego

Właścicielka domu zajmuje się zawodowo aranżacją wnętrz, dodatkowo prowadzi sklep z meblami i dodatkami dekoracyjnymi do wnętrz. Wnętrza domu mają wyraźny podział funkcjonalny. Dół to strefa wspólna, tam spędza wspólny czas cała rodzina, zwierzaki domowe i zapraszani często goście. Góra natomiast jest częścią prywatną z sypialniami i łazienkami, w której można odpoczywać, uczyć się, a co najważniejsze każdy ma swoją przestrzeń. Dół domu pozbawiony jest natomiast zbędnych ścian i podziałów, przestrzeń i światło wykorzystane są do maksimum. Rodzina spędza tam codziennie mnóstwo czasu rozmawiając, gotując, jedząc, oglądają telewizję. Całość została zaprojektowana w monochromatycznych, przyjaznych  barwach. Właścicielka lubi meble i dodatki z materiałów naturalnych i z duszą. Według niej podstawą w domu rodzinnym są duże rozkładane stoły, wykorzystywane do wspólnych posiłków na co dzień i podczas odwiedzin gości. Styl romantyczny, wykorzystujący meble z odzysku, które zyskały nowe życie lub meble nowe, ale delikatnie postarzane, umożliwia beztroskie korzystanie ze wszystkich sprzętów bez obawy o plamy, zadrapania czy małe uszkodzenia. Wręcz meble i dodatki do domu nabierają w ten sposób patyny i uroku, a każde zadrapanie przypomina jakąś historię. Najważniejsze jednak dla domu rodzinnego w stylu romantycznym jest zachowanie wspólnej przestrzeni, w której każdy domownik będzie miał zapewnione swoje miejsce. Ważne też jest to by każdy mógł mieć wpływ na to jak wygląda dom, a szczególnie wspólna przestrzeń, by każdy mógł brać udział w dekorowaniu domu na co dzień i na święta.

Wnętrza domu: cechy charakterystyczne aranżacji w stylu romantycznym

Styl romantyczny to meble i dodatki do domu z duszą , które dostały swoje nowe życie, lub rzeczy nowe ale delikatnie postarzane. Zazwyczaj utrzymane są w jasnej kolorystyce, czyli króluje tutaj kolor biały, ecru, beżowy, raczej bez barw wyraźnie kontrastujących, Wyjątkiem są tutaj ciemnobrązowe belki stropowe lub wieńczące kominek, okap nad kuchenką. Wszystkie kolory trzymają się jednak jednej tonacji biało – beżowo -  brązowej. Takiej spokojnej i spójnej kolorystyce poddaje się cała aranżacja: czyli nie tylko meble i dodatki do domu, ale także podłogi (tutaj z płytek trawertynowych), ściany – farby i kamienne okładziny, dekoracja okien, fronty szafek kuchennych, blaty, czy nawet szafki w łazienkach. Plamę koloru stanowi zieleń roślin doniczkowych wewnątrz domu i chyba najbardziej okazała czyli zieleń z ogrodu widoczna przez duże okna. Zresztą zieleń z wypielęgnowanego ogrodu jest tu dekoracją najcenniejszą , zmieniającą się cztery razy do roku. A stonowana barwnie aranżacja wnętrz domu zawsze nie tylko podkreśli ale wręcz wydobędzie i wprowadzi ogród do środka domu w stylu romantycznym. W stylu romantycznym zawsze sprawdzają się meble o zaokrąglonych, miękkich kształtach, drewniane, z wikliny lub rattanu, czy malowane na biało metalowe wieszaki, parawany, lampy, świeczniki ,z motywami roślinnymi. W kuchni sprawdzą się szafki murowane, z postarzanymi, jasnymi drewnianymi frontami, drewniane blaty, a w łazience stylu nada wolnostojąca wanna na lwich nóżkach i stylizowana armatura, lustro w charakterystycznej ramie czy wiklinowe krzesło.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Tekst w "Moim Mieszkaniu": Dorota Jaworska Projekt wnętrz: : właścielka domu Zdjęcia: GREEN CANOE STUDIO

POLECANE ARTYKUŁY