Ten eklektyczny salon z kuchnią to zasługa architekt Marty Matelier. Inspiracją do stworzenia projektu były wnętrza kultowego serialu „Sex w wielkim mieście”  i przestronne paryskie apartamenty. Mimo połączenia różnych stylów aranżacja salonu z kuchnią jest spójna i harmonijna. Tajemnica tkwi w jasnej, klasycznej bazie, która stanowi tło dla designerskich mebli, dodatków i lamp.

Salon z kuchnią: jasna, klasyczna baza tłem dla mebli i dodatków

Bazę tej udanej aranżacji  salonu z kuchnią stanowią  jasny parkiet z rozbielonych desek jesionowych ułożonych we francuską jodełkę, cokoły, drzwi, szafy i klasyczna biblioteka  z MDFu lakierowanego na biało. Wszystko to wykonane zostało na zamówienie, według projektu architektki.  

Kuchnia, również wykona według projektu Marty Matelier, z białego MDFu jako element jasnej, klasycznej bazy stanowi  tło dla  stylizowanego na dawne białego stołu i krzeseł będących już klasykami designu.

Salon z kuchnią: różnorodne meble i dodatki, a jednak harmonijna całość

W salonie królują szara sofa i oryginalna komoda z lat 50., upolowana na aukcji internetowej.  Komoda, zupełnie jak z ulubionego serialu właścicielki mieszkania,  jest na tyle wyrazista, że doskonale równoważy wiszący nad nią nowoczesny telewizor. Całość dopełnia współczesny stolik kawowy, który swoim kształtem również wpisuje się w stylistykę retro. Aranżację salonu z kuchnią  dopełniają lampy - chociaż każda jest inna, łączy je biały kolor. Taki właśnie doskonały dobór neutralnej bazy, wyrazistych i oryginalnych mebli oraz dodatków pozwolił stworzyć niebanalne, eklektyczne i piękne wnętrze.