Aranżacja wnętrza w stylu pop-art może się podobać lub nie. Zdarzają się bowiem opinie, że styl ten lubią przede wszystkim miłośnicy kiczu. A ponieważ o gustach się nie dyskutuje, okazuje się, że pop-art w mieszkaniach nadal ma wielu zwolenników.

Kolorowa aranżacja wnętrz w stylu pop-art

Aranżacja wnętrz w stylu pop-art jest niesamowicie kolorowa i optymistyczna. Soczyste i intensywne kolory we wnętrzach mogą zaakcentować te aranżacje, które chcemy podkreślić, ale też zbyt dużo kolorów może wprowadzić do wnętrza chaos i bałagan. Dlatego warto z wyczuciem stosować mocne kolory, gdy urządzamy mieszkanie w stylu pop-art.

W aranżacji wnętrza w stylu pop-art kolory powinny być zróżnicowane i odpowiednio nasycone. Styl ten bawi się kontrastami, dlatego podobnie jak na kompozycjach malarskich jego mistrzów, nie zaszkodzi dodać trochę rozbielonych pasteli, które jeszcze bardziej podkreślą zdecydowane, mocne kolory. W takiej aranżacji wnętrz spotkamy mocne czerwienie, pomarańcz, soczystą zieleń, agresywną żółć i mocny fiolet.

Aranżacja wnętrz: pop-art w dodatkach

Głównym założeniem koncepcyjnym stylu pop-art jest przenoszenie popularnych wzorów reklam, komiksów i kultowych obrazów (oczywiście w tym samym stylu) na elementy aranżacji wnętrz. Mogą to być meble, ale także ściany i dodatki dekoracyjne. Masowo reprodukowane zdjęcia ikon pop kultury, takich jak Marylin Monroe czy Audrey Hepburn, spotkamy we wnętrzach jako obrazy w złoconych ramach, ale także wydrukowane na folii i przyklejone do frontów mebli. Wzory z komiksów ciekawie prezentują się również na poduszkach czy kubkach do herbaty i kawy.

Pop-art: tania aranżacja wnętrz

Do aranżacji wnętrz w stylu pop-art nie potrzebujemy drogich materiałów. Doskonale sprawdzi się tutaj mało szlachetny plastik, słynny plexiglass czy sztuczne futro. We wnetrzach w stylu pop-art znajdziemy także kultowe meble. Kto nie kojarzy legendarnej kanapy w kształcie ust? Pluszowej, super wygodniej kanapie mogą towarzyszyć mniej komfortowe plastikowe krzesła – niezależnie od tego czy to salon czy kuchnia – oraz szereg kultowych gadżetów w intensywnych kolorach – na przykład inspirowanych twórczością Andy Warhola.

Ważne: urządzając mieszkanie w stylu pop-art nie musimy traktować go totalnie – możemy tylko subtelnie nawiązać do tego wyraźnego stylu. Czasem wystarczą dodatki w intensywnych kolorach, które powtórzą się w aranżacji całego wnętrza, aby nabrało ono charakteru pop-art.  Zobacz w galerii inspiracje na aranżacje wnętrz w stylu pop art.