Zwykle skupiamy się na wyborze sukni ślubnej, menu, dekoracji sali weselnej, a zdarza nam się zapomnieć o ładnej dekoracji domu na ślub. A przecież dekoracje ślubne, które zawiesimy w domu mogą być ważnym elementem całej uroczystości.

Dekoracje ślubne: dekoracja domu z pomysłem

Dekoracje domu na ślub rozpocznijmy od wybrania pomieszczeń, których charakter chcemy podkreślić. Spróbujmy stworzyć wyjątkowy nastrój we wnętrzach, do których zapraszamy gości przed i po ślubie. Pamiętajmy o ładnej dekoracji salonu, sypialni dla gości, ale także łazienek. Ślubne dekoracje domu nie muszą być wystawne i wyjątkowo ozdobne – czasem wystarczą białe kwiaty ustawione w niewielkich wazonikach, które będą przypominać o charakterze uroczystości. Możemy pokusić się o ślubne stroiki, czy też ozdobnie zawiązane białe wstążki, które możemy dopiąć  praktycznie wszędzie – na krzesłach, kwiatach, a nawet na meblach. Nie zapominajmy także o stworzeniu wyjątkowego nastroju przy rodzinnym stole, jeśli planujemy na przykład kolację lub śniadanie dla zaproszonych gości.

Dekoracje ślubne: dom na zewnątrz

Ślubne dekoracje będą także ładnie zdobić dom na zewnątrz. Ciekawie zaprezentują się białe – lub kolorowe- duże kokardy, ozdobne wianki na drzwi, czy ścieżka przystrojona rozsypanymi kwiatami. W wersji zabawowej możemy pokusić się o zawieszenie baloników i girland – w końcu ślub to czas radości, także w domu.

W galerii wybraliśmy nietypowe dekoracje ślubne, którymi można przystroić dom w tym uroczystym czasie.