Kwiaty doniczkowe mogą służyć nie tylko do ozdoby domowych pomieszczeń, ale również do nadania im odpowiedniego charakteru. Rośliny doniczkowe znakomicie nadają się do dopełnienia aranżacji wnętrza. Najczęściej ustawiamy kwiaty doniczkowe w największych pomieszczeniach w domu. Zazwyczaj jest to salon lub duży pokój dzienny. Warto jednak udekorować kwiatami doniczkowymi także inne pomieszczenia w domu.

Kwiaty doniczkowe w kuchni

Bardzo dobrym pomysłem jest udekorowanie kwiatami doniczkowymi kuchni. W tym pomieszczeniu zazwyczaj jest ciepło, wybierzmy więc takie gatunki roślin doniczkowych, które dobrze się czują w takich warunkach. Z pokolenia na pokolenie przekazywana jest informacja, że w pomieszczeniach kuchennych, w których gotuje się na kuchence gazowej, znakomicie rosną fiołki afrykańskie (saintpaulie). Sprawdźcie sami, czy jest to prawda!

Kwiaty doniczkowe w łazience

Jeśli tylko mamy łazienkę z oknem, warto pokusić się o ustawienie w niej kilku kwiatów doniczkowych. Bardzo dobrze w pomieszczeniach łazienkowych prezentowały się będą rośliny o ozdobnych liściach, szczególnie jeśli ściany i podłoga będą w pastelowych kolorach. W łazience bardzo dobrze będą się czuły rośliny, które do prawidłowego wzrostu potrzebują wysokiej wilgotności powietrza.

Kwiaty doniczkowe w przedpokoju

Przedpokój to domowe pomieszczenie, w którym zazwyczaj dostęp światła jest dość ograniczony, ale nie panują tam egipskie ciemności. Jeśli chcemy ożywić wnętrze przedpokoju roślinami doniczkowymi, wybierzemy takie, które lubią półcień, a nawet lekki cień.