Szary kolor coraz odważniej i częściej wykorzystywany jest w aranżacji salonu. Jak sprawić, by szarość została zauważona i doceniona w salonowym wnętrzu? Tajemnica tkwi w odcieniach i pomysłach na szarość. Pokazujemy co może i powinno być szare w aranżacji salonu.

SZARY KOLOR: wiele możliwości dla aranżacji salonu

Pamiętajmy, że szary może mieć wiele różnych odcieni. Atrakcyjne są ciepłe i chłodne odcienie. Podstawowymi odcieniami szarego, który jest często wykorzystywany w aranżacji salonu to: siwy, platynowy, popielaty, stalowy, marengo czy grafitowy Te kolory gwarantują elegancję salonu, lecz aby nie był on wnętrzem zbyt smutnym, musimy albo go rozbielić albo rozweselić kolorem. Odpowiednie przełamanie monochromatycznej kolorystyki ścian czy dobranie dodatków w żywych barwach nadadzą charakteru i „smaku” naszemu wnętrzu.

SZARA ARANŻACJA SALONU: zestawienie kolorów

Szare ściany, szare dodatki, szara tapeta – na co się zdecydować? Szary jest modny we wnętrzu salonu i rzeczywiści warto go zastosować. Szary jest z natury kolorem dość ponurem, warto więc najpierw przemyśleć wszelkie dodatki i pomysły. Z czym łączymy szary kolor? To świetny kolor dopełniający, zatem w białym, beżowym wygląda świetnie. Szary może być przełamany również cytrynowym, bądź pomarańczowym kolorem. Wystarczy, że na szarą kanapę rzucisz poduszki w tych kolorach, a zobaczysz efekt. Ze wyrazistej gamy kolorów, dobrze jest wybrać fiolet,bądź czerwień, zieleń, bądź czerń. Oczywiście bazowym kolorem musi być w tym zestawieniu kolorów szary, fiolet może być zarezerwowany dla zasłon, poduszek, bądź lampy.

Szare dodatki: pomysły

Szara kanapa – świetny pomysł! Kolor bezpieczny na zabrudzenia, dobrze komponuje się z jasną i ciemną kolorystyką ścian. Ale uwaga: szara kanapa nie musi być cała w tym odcieniu. Maksimum oryginalności osiągniesz wtedy, gdy ciemnoszary połączysz z jaśniejszym i dobierzesz do tego wypoczynku, np. fotelowe poduszki lub pufę stojącą obok.

Do jasnego odcienia szarości i prostych form mebli, pasują szklane elementy, np. stół. Taka aranżacja doda do salonu lekkości i oryginalności. To pomysł, który jest ciekawy dla jasnych szarości, który dodatkowo rozświetla wnętrze. Salon zyska na harmonii i relaksującej atmosferze.

W klasycznym salonie, w którym znajdują się drewniane meble, wprowadzenie szarości doda przytulności. Ciekawym pomysłem będzie mała, szara „wystawka”, np. ustawione na komodzie lub stoliku szare ramki, świeczki, wazony i tym podobne przedmioty, które dekorują przestrzeń