Letnia aranżacja sypialni. Sypialnia stylowa i kolonialna

 zdjęcia wnętrz sypialnia

Pastelowe kolory wprowadzą do sypialni letni nastrój (fot. Benjamin Moore).

Fot. Materiały prasowe firm

Gdy robi się ciepło, pomyśl o lżejszym wystroju sypialni. Niech wasza aranżacja sypialni nabierze letniego charakteru. Zostaw meble, ale rozbierz sypialnię z zimowej kreacji. Zmień dodatki w sypialni, wprowadź motywy roślinne, morskie... niech sypialnia nabierze wakacyjnego klimatu.

Latem często odświeżamy i zmieniamy wystrój wnętrz. Sypialnia często jest pomijana, niesłusznie! Letnia aranżacja sypialni powinna być lekka, słoneczna, kolorowa, uzyskanie takiego wystroju nie jest bardzo trudne.

Sprawdź też: zdjęcia sypialni - GALERIA >>>

Dobrze jest mieć przynajmniej dwa zestawy dekoracji i zasłon do sypialni. Przed zimą szukamy ocieplenia i przytulności, latem pragniemy w sypialni przewiewności i lekkości. Zatem zmieniając wystrój sypialni, w oknach powieś delikatne białe lub kremowe materiały: len, batyst, organdynę. Doskonałym polem do popisu jest łóżko.

Aranżacja sypialni na lato

Aranżacja sypialni powinna być zwiewna, kolorowa, kojarząca się z latem. Ciemną narzutę zastąp kwiecistą jak łąka albo jednobarwną cienką pikowanką. Inne poduszki i obrazki, jasny dywanik niech podtrzymują dotychczasowy styl twojej sypialni, zmień tylko klimat. Nowa, letnia aranżacja sypialni niech sprzyja relaksowi i codziennie wprowadza cię w dobry nastrój. To nic, że rano musisz iść do pracy, wieczorem w sypialni spróbuj poczuć się jak na wakacjach. Przed zaśnięciem włącz dyskretną muzykę, postaw kominek zapachowy albo delikatnie uperfumuj wnętrze. Spróbujcie ze swoją drugą połową masażu, który zaaplikowany przed snem przegoni z waszej sypialni zmęczenie i stres.

Sypialnia w stylu kolonialnym

Biała szafka nocna
camera

Białe meble do sypialni: piękne aranżacje, style

Autor: mczerwinska

LISTA ZAKUPÓW

Tak można by urządzić swoją sypialnię po powrocie z wakacji spędzonych gdzieś w Azji, w kolonialnym hotelu, w którym bardzo nam się podobało. Sypialnia nawiązuje do angielskiego stylu, ale też orientalnego. Najważniejsze jest metalowe łóżko ubrane w powiewne białe zasłony. To jeszcze nie moskitiera, ale taka tkanina wprowadzi odpowiedni nastrój w sypialni. Żeby ładnie się układała, powinna być jak mgiełka, z cienkiej bawełny albo lnu, firankowy woal ze sztucznego włókna się nie nadaje. Warto przymierzyć takie łoże do swojej sypialni. Dla stworzenia odpowiedniego nastroju w aranżacji sypialni ważny jest kolor ścian, u nas jest czekoladowo, ale może też być czerwonawy brąz, odcienie cegły lub rudości. Do tego meble do sypialni z ciemnego drewna - solidne orientalne formy ozdobione masywnymi okuciami, podrzeźbieniami lub choćby filongami. Wschodni wystrój sypialni podkreśl plecionkami: taki może być fotel, skrzynia, mata na podłodze. Drewniana podłoga w sypialni niech będzie w ciepłym odcieniu. Nawet sosnowe deski mogą wyglądać egzotycznie, jeśli wybarwisz je bejcą lub woskiem.

Ocena: 0
Tekst: Bożena Kowalewska Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY