Balkon z założenia jest blisko natury. Wykorzystajmy jednak w pełni budzącą się właśnie wiosnę i urządźmy balkon tak, aby móc spędzać na nim całe dnie – podczas pracy czy po niej – relaksując się i przyjmując gości. Niech nasza aranżacja balkonu będzie ładna i wygodna.

Jak urządzić balkon?

1. Dopasuj balkon do potrzeb. Zanim podejmiesz decyzję o aranżacji balkonu, zakupie konkretnych mebli (na zdj. zestaw Toscania, rondo.com.pl) i wyborze posadzki, weź pod uwagę tryb życia. Gdy często przyjmujesz gości, zainwestuj w stół i rozkładane krzesełka, na podłodze połóż łatwe w czyszczeniu płytki, a rośliny umieść tak, aby nie przeszkadzały biesiadnikom. Na balkonie chcesz głównie wypoczywać? Spraw sobie miłą w dotyku posadzkę z drewna, wygodny leżak (lub poduchy-siedziska) oraz parasol słoneczny. Jeśli masz małe dzieci, zadbaj o ich bezpieczeństwo. Zabezpiecz wszelkie otwory w balustradach, usuń ostro zakończone przedmioty, wyłóż podłogę kompozytem drewna (nie ma drzazg), powieś wysoko donice.

2. Trzymaj się swojego stylu w aranżacji balkonu. Balkon ma być twoją oazą. Urządź go tak, by czuć się na nim dobrze. Planując aranżację balkonu nie musisz podążać za najnowszymi trendami meblarskimi. Jeśli wolisz rustykalne aranżacje – wiklinowy fotel i kwiaty w cynkowych wiadrach są jak najbardziej dla ciebie.

3. Uwzględnij położenie i wielkość balkonu. Zacieniony i mały balkon w bloku rozświetl jasnymi kolorami i ażurowymi meblami. Na słonecznym i przestronnym balkonie postaw duży parasol, stół i (lub) zestaw wypoczynkowy. Nie zapominaj o warunkach atmosferycznych, dobierając kwiaty na balkon. Pnące rośliny możesz wykorzystać jako osłony przed słońcem, wiatrem, hałasem czy brzydkim widokiem z balkonu.