Salon na wzór

 Salon na wzór

Fot. Marcin Czechowicz

Surowa, biało-szara paleta barw jest ponad czasem. Wydobywa zarówno piękno antyków, jak i nowoczesnych mebli. Zestawienie ciepłych i chłodnych odcieni neutralnych kolorów kreuje wyrafinowane wnętrze.

Co na podłogę

TAK Gładka i lśniąca, jeśli wybierzemy żywicę lub beton polerowany. Pięknie zaprezentuje się też dąb bielony. NIE Ciepłe odcienie brązu pod stopami i już jesteśmy o krok od depresji we wnętrzu.

Jakie oświetlenie w salonie

NIE Chaotyczne, nadmiernie skomplikowane formy jako jedyne, centralne źródło światła. TAK Prosta, ale niebanalna lampa lub zamaskowane LED-y stworzą przyjemny nastrój. Warto zainstalować ściemniacze regulujące intensywność światła.


Salon na wzór

NIE Ciepłe odcienie brązu pod stopami. TAK żywicę lub beton polerowany.

Salon na wzór

NIE Skomplikowane formy jako jedyne, centralne źródło światła. TAK proste, niebanalne oświetlenie

Kominki i wyłączniki

NIE Białe, wykonane z kiepskiego tworzywa z czasem żółkną. Powleczone srebrną powłoką imitującą metal wydają się tandetne. TAK dla włączników pozbawionych zbędnych dekoracji, powstałych z wysokiej jakości tworzyw, które dyskretnie wkomponowują się w wystrój wnętrza.

Salon na wzór

NIE Podświetlana imitacja drewna nie doda wnętrzu uroku. TAK Kominek żelowy, niewymagający wyciągu. Żywy ogień o niskiej temperaturze.

Salon na wzór


Ocena: 0
Tekst: Małgorzata Tomczyk Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY