Projekt łazienki: „na cegiełkę” czyli najmodniejszy sposób układania płytek!

Ściany w łazience wymagają szczególnej troski. Dlatego aranżacja łazienki prawie zawsze uwzględnia płytki. Teraz bardzo modne są płytki fazowane. Prawie zawsze układamy je „na cegiełkę”. Zobaczcie, że proste pomysły wykorzystujące tradycyjne materiały nigdy się nie starzeją!

Białe prostokątne płytki ułożone z przesunięciem
Cegła na ścianach w łazience
Lustro na ścianie z cegły w łazience
Białe płytki fazowane w łazience
Białe płytki w łązience układane "na cegiełkę"

Dobry projekt łazienki wcale nie jest prostą sprawą. Wszystkie elementy trzeba bardzo dokładnie przemyśleć, ponieważ trudno je później wymienić. Źle zaaranżowane ściany w łazience czyli płytki, które nie do końca nam się podobają albo sposób ich ułożenia będą nas zawsze denerwowały.

A żeby je zmienić potrzebny jest całkowity remont łazienki. Dlatego warto postarać się o dobry i przemyślany projekt łazienki opierający się na sprawdzonych rozwiązaniach i materiałach.

Płytki cegiełki w łazience

Ostatnio, cegła na ścianie w naszych mieszkaniach jest w ofensywie. W odcieniach czerwieni - stanie surowym i malowana. Do tej pory układaliśmy ją raczej w salonie i w kuchni, czasem w sypialni.

Teraz cegła wkroczyła też do łazienek. I okazuje się, że ściany w łazience z cegłą wyglądają bardzo dobrze, bo jako nierówne i chropowate idealnie kontrastują z białą ceramiką, błyszczącym chromem baterii i gładkim lustrem!

Cegła na ścianie i gładkie wyposażenie łazienki – para  po prostu idealna! Jednak czy cegła na ścianie w łazience jest miła przy przypadkowym dotyku?

Ściany w łazience: płytki układane „na cegiełkę”

Od jakiegoś czasu na ścianach w łazience królują płytki fazowane. Możemy układać je na dwa sposoby. Równo albo z przesunięciem, na tzw. cegiełkę. Ten drugi sposób jest zdecydowanie częściej wybierany. Ściany w łazience wyglądają wtedy bardzo stylowo.

Płytki fazowane pasują do dodatków w stylu klasycznym, ale znakomicie odnajdują się też w stylu nowoczesnym. Okazuje się jednak, że na tyle pokochaliśmy i płytki fazowane i cegłę na ścianie, że nawet zwykłe prostokątne częściej zaczęliśmy układać z przesunięciem. Bardzo efektownie wyglądają płytki kolorowe, nie tylko białe, układane na cegiełkę. Na przykład jasnożółte w połączeniu z czernią i bielą.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Bernard Białorucki

POLECANE ARTYKUŁY