Projekt łazienki: „na cegiełkę” czyli najmodniejszy sposób układania płytek!

Ściany w łazience wymagają szczególnej troski. Dlatego aranżacja łazienki prawie zawsze uwzględnia płytki . Teraz bardzo modne są płytki fazowane. Prawie zawsze układamy je „na cegiełkę”. Zobaczcie, że proste pomysły wykorzystujące tradycyjne materiały nigdy się nie starzeją!

Białe prostokątne płytki ułożone z przesunięciem
Cegła na ścianach w łazience
Lustro na ścianie z cegły w łazience
Białe płytki fazowane w łazience
Białe płytki w łązience układane "na cegiełkę"

Dobry projekt łazienki wcale nie jest prostą sprawą. Wszystkie elementy trzeba bardzo dokładnie przemyśleć, ponieważ trudno je później wymienić. Źle zaaranżowane ściany w łazience czyli płytki, które nie do końca nam się podobają albo sposób ich ułożenia będą nas zawsze denerwowały. A żeby je zmienić potrzebny jest całkowity remont łazienki. Dlatego warto postarać się o dobry i przemyślany projekt łazienki opierający się na sprawdzonych rozwiązaniach i materiałach.

Ściany w łazience: cegła wkroczyła tez do naszych łazienek

Ostatnio, cegła na ścianie w naszych mieszkaniach jest w ofensywie. W odcieniach czerwieni - stanie surowym i malowana. Do tej pory układaliśmy ją raczej w salonie i w kuchni, czasem w sypialni. Teraz cegła wkroczyła też do łazienek. I okazuje się, że ściany w łazience z cegłą wyglądają bardzo dobrze, bo jako nierówne i chropowate idealnie kontrastują z białą ceramiką, błyszczącym chromem baterii i gładkim lustrem! Cegła na ścianie i gładkie wyposażenie łazienki – para  po prostu idealna! Jednak czy cegła na ścianie w łazience jest miła przy przypadkowym dotyku?

Ściany w łazience: płytki układane „na cegiełkę”

Od jakiegoś czasu na ścianach w łazience królują płytki fazowane. Możemy układać je na dwa sposoby. Równo albo z przesunięciem, na tzw. cegiełkę. Ten drugi sposób jest zdecydowanie częściej wybierany. Ściany w łazience wyglądają wtedy bardzo stylowo. Płytki fazowane pasują do dodatków w stylu klasycznym, ale znakomicie odnajdują się też w stylu nowoczesnym. Okazuje się jednak, że na tyle pokochaliśmy i płytki fazowane i cegłę na ścianie, że nawet zwykłe prostokątne częściej zaczęliśmy układać z przesunięciem. Bardzo efektownie wyglądają płytki kolorowe, nie tylko białe, układane na cegiełkę. Na przykład jasno żółte w połączeniu z czernią i bielą.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Mariusz Bykowski, Konrad Kalbarczyk, Łukasz Kozyra, Bernard Białorucki, Małgorzata Góra

POLECANE ARTYKUŁY