5 pomysłów na ŚCIANY W ŁAZIENCE: dobre zestawienia - drewno, płytki, beton, kamień, farba

2013-08-20 13:15

Choć ściana w łazience wyłożona płytkami od podłogi do sufitu stale jest na czasie, dekoratorzy podpowiadają nam też dużo innych i ciekawych rozwiązań. Prezentujemy 5 pomysłów na ścianę w łazience. Zobacz, co zrobić, żeby łazienka była naprawdę oryginalna. ZDJĘCIA, INSPIRACJE, DOBRE ROZWIĄZANIA do łazienki.

Modnym pomysłem na ścianę w łazience jest połączenie płytek ceramicznych lub kamiennych z drewnem. Taka ściana w łazience sprawia, że aranżacja staje się ciekawsza, łazienka zyskuje ciepło (to istotne w tym wnętrzu, bo skojarzenie z wodą mimowolnie wywołuje uczucie chłodu). Ładnie wyeksponujesz drewno na ścianie w łazience, zestawiając deski albo wodoodporną sklejkę  z gładkimi jednobarwnymi płytkami. Stworzą dla niego neutralne tło. I o to chodzi! Nie wybieraj płytek zdobionych wzorami, bo obie okładziny ścienne będą ze sobą konkurować. Możesz też obłożyć ściany w łazience samym drewnem. Jest bardzo dekoracyjne - nie przesadź już z ilością kolorów i zdobień. Wybierz wtedy jak najprostsze sprzęty i dodatki w stonowanych kolorach. Jeśli podoba ci się  oszczędnie urządzona łazienka, pomaluj ścianę farbą odporną na wilgoć i grzyby. W supermarketach budowlanych kupisz taką o nazwie "Kuchnia i łazienka". Strefy mokre - wokół umywalki, w.c. i wanny możesz wyłożyć płytkami, dla podkreślenia przytulności np. w ciepłych kolorach.

POMYSŁY na ścianę w łazience: jeśli lubisz nowoczesny chłód

Dobrym pomysłem na ściany w łazience jest kamień albo beton. Modne płytki kamienne mają duże formaty, wówczas układa się je najczęściej bezfugowo. Drugi trend na ściany w łazience to płytki łupkowe z fakturą, o kształcie cegiełek. W tym przypadku wyklej nimi tylko jedną ścianę w łazience, np. z umywalką, żeby nie przytłoczyły wnętrza. Beton wcale nie musi być prawdziwy, równie dobre są jego imitacje. Świetne wrażenie betonowej ściany w łazience uzyskasz, wykorzystując farby strukturalne. Pokryte lakierem będą wystarczającą ochroną przed wilgocią ściany w łazience. I doskonałą dekoracją!

ściana w łazience szare płytki
Autor: materiały prasowe Jeśli lubisz kolo szary, ciekawą propozycją są płytki w kolekcji Loft marki Ceramstic. Na płytkach wiernie odwzorowano rysunek betonu, który jest modny w aranżacji wnętrz. Na zdjęciu mamy propozycję połączenie płytek o rysunku surowego betonu z bardziej dekoracyjnymi płytkami Carpet, których powierzchnię pokrywa wzór inspirowany perskim dywanem. „Aranżację w szarościach dobrze ożywić kroplą czerwieni. Można wprowadzić ją do wnętrza przez zastosowanie mozaiki” - radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic, i dodaje: Płytki inspirowane betonem, jak te z kolekcji Loft, doskonale współgrają z drewnem, które dodaje aranżacji przytulności. Takie połączenie sprawdzi się zarówno w łazience, jak i kuchni.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany