5 pomysłów na ŚCIANY W ŁAZIENCE: dobre zestawienia - drewno, płytki, beton, kamień, farba

2013-08-20 13:15

Choć ściana w łazience wyłożona płytkami od podłogi do sufitu stale jest na czasie, dekoratorzy podpowiadają nam też dużo innych i ciekawych rozwiązań. Prezentujemy 5 pomysłów na ścianę w łazience. Zobacz, co zrobić, żeby łazienka była naprawdę oryginalna. ZDJĘCIA, INSPIRACJE, DOBRE ROZWIĄZANIA do łazienki.

Modnym pomysłem na ścianę w łazience jest połączenie płytek ceramicznych lub kamiennych z drewnem. Taka ściana w łazience sprawia, że aranżacja staje się ciekawsza, łazienka zyskuje ciepło (to istotne w tym wnętrzu, bo skojarzenie z wodą mimowolnie wywołuje uczucie chłodu). Ładnie wyeksponujesz drewno na ścianie w łazience, zestawiając deski albo wodoodporną sklejkę  z gładkimi jednobarwnymi płytkami. Stworzą dla niego neutralne tło. I o to chodzi! Nie wybieraj płytek zdobionych wzorami, bo obie okładziny ścienne będą ze sobą konkurować. Możesz też obłożyć ściany w łazience samym drewnem. Jest bardzo dekoracyjne - nie przesadź już z ilością kolorów i zdobień. Wybierz wtedy jak najprostsze sprzęty i dodatki w stonowanych kolorach. Jeśli podoba ci się  oszczędnie urządzona łazienka, pomaluj ścianę farbą odporną na wilgoć i grzyby. W supermarketach budowlanych kupisz taką o nazwie "Kuchnia i łazienka". Strefy mokre - wokół umywalki, w.c. i wanny możesz wyłożyć płytkami, dla podkreślenia przytulności np. w ciepłych kolorach.

POMYSŁY na ścianę w łazience: jeśli lubisz nowoczesny chłód

Dobrym pomysłem na ściany w łazience jest kamień albo beton. Modne płytki kamienne mają duże formaty, wówczas układa się je najczęściej bezfugowo. Drugi trend na ściany w łazience to płytki łupkowe z fakturą, o kształcie cegiełek. W tym przypadku wyklej nimi tylko jedną ścianę w łazience, np. z umywalką, żeby nie przytłoczyły wnętrza. Beton wcale nie musi być prawdziwy, równie dobre są jego imitacje. Świetne wrażenie betonowej ściany w łazience uzyskasz, wykorzystując farby strukturalne. Pokryte lakierem będą wystarczającą ochroną przed wilgocią ściany w łazience. I doskonałą dekoracją!

ściana w łazience szare płytki
Autor: materiały prasowe Jeśli lubisz kolo szary, ciekawą propozycją są płytki w kolekcji Loft marki Ceramstic. Na płytkach wiernie odwzorowano rysunek betonu, który jest modny w aranżacji wnętrz. Na zdjęciu mamy propozycję połączenie płytek o rysunku surowego betonu z bardziej dekoracyjnymi płytkami Carpet, których powierzchnię pokrywa wzór inspirowany perskim dywanem. „Aranżację w szarościach dobrze ożywić kroplą czerwieni. Można wprowadzić ją do wnętrza przez zastosowanie mozaiki” - radzi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic, i dodaje: Płytki inspirowane betonem, jak te z kolekcji Loft, doskonale współgrają z drewnem, które dodaje aranżacji przytulności. Takie połączenie sprawdzi się zarówno w łazience, jak i kuchni.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE