Aranżacja łazienki. Biała łazienka z dekoracyjnym szkłem zamiast płytek

Aranżacja łazienki elegancka i pełna blasku. Biała łazienka urządzona została z dużą dbałością o szczegóły. Do wykończenia łazienki wykorzystano marmur i szkło. Efektownie wygląda lustrzana ściana z pięknym wzorem roślinnym użyta zamiast płytek. To ona nadaje styl łazience. Zobaczcie, pomysł na łazienkę bez płytek.

Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje

Aranżacja łazienki jest atrakcyjna, pomysłowa i elegancka. Biała łazienka, aby nie była surowa i monotonna, została efektownie wykończona. Projekt łazienki został opracowany przez architektkę wnętrz Agnieszkę Bartosiewicz. Biel została przełamana lustrzanymi powierzchniami. Bogaty ornament z liści lustrzanej ściany wprowadza do wnętrza łazienki elegancję i blask. Wygląd szkła nad wanną zmienia się w zależności od oświetlenia, więc kąpiel przy świecach dostarcza dodatkowych wrażeń.

Projekt łazienki: materiały wykończeniowe

Ściana łazienki przy umywalce wyłożona jest płytami białego marmuru, pokrytymi powłoką zabezpieczającą przed wnikaniem zabrudzeń. Z marmuru wykonano też obudowę wanny. Na całej ścianie łazienki nad wanna znajduje się wysunięty o 8 cm prostokąt z karton-gipsu, podświetlany od spodu białym światłem LED. Umywalkę ustawiono na blacie z lakierowanego MDF, który pełni funkcję wygodnej półki na drobiazgi. Wyposażenie łazienki: meble do łazienki zostały wykonane na zamówienie; lampa – Duka; umywalka Jaccuzzi, bateria – Philippe Starck; lustro piaskowane na ścianie - Progresso; na podłodze łazienki - parkiet przemysłowy olejowany
z drewna tekowego – Bartycka; dodatki łazienkowe – IKEA.

Aranżacja łazienki: jak zrobić szklaną ścianę

Chcąc przełamać w aranżacji łazienki gładką biel okładziny z kamienia, zastosowano na ścianach lustrzane tafle o grubości 5 mm. Wykorzystano technikę matowienia szkła, polegającą na wgłębnym piaskowaniu. Jest to metoda pozwalająca przenieść na szklaną powierzchnię dowolny wzór. W tym przypadku był to motyw plecionych liści akantu. Relief powstał na trzech głębokościach (1,5 mm, 1 mm, 0,5 mm), dzięki czemu wzór stał się trójwymiarowy, a łazienka stała się szykowna. Powierzchnia lustra została pokryta warstwą teflonu, która chroni je przed osadami z wody. Do lustrzanych ścian w łazience doskonale pasują gładkie, piaskowane powierzchniowo, szklane drzwi przesuwne.

 Łazienka aranżacje

Płytki ścienne w łazience zastąpiono dekoracyjnym szkłem piaskowanym.

Fot. Artur Chmielewski

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Projekt łazienki: Agnieszka Bartosiewicz Zdjęcia: Artur Chmielewski

POLECANE ARTYKUŁY