Kolorowa kuchnia: modne kolory wnętrz

Odważny projekt kuchni dla osób lubiących kolorowe wnętrza. Mała kuchnia z klasyczną zabudową i gładkimi frontami szafek w drewnopodobnej i metalicznej okleinie została ożywiona mocnymi kolorami ścian. Do kuchni wybrano kolor żółty i różowy.

Kolorowa kuchnia
Kolorowa kuchnia
Kolorowa kuchnia
Kolorowa kuchnia

Kuchnia otwarta na pokój, z szerokim wejściem z przedpokoju. Od sąsiednich pomieszczeń dyskretnie oddzielają ją wąskie ścianki, a integrują barwy. Zastanwiając się jak urządzić kuchnie właścicielka kierowała się zasadą: wszystkie stałe elementy, jak meble, miały być proste i uniwersalne, ponieważ z takimi najlepiej komponują się kolorowe ściany. Różowy, czerwony i żółty to kolory, którymi właścicielka 60-metrowego mieszkania, uwielbia się otaczać.

Przed remontem kuchni

  • Zamknięta przestrzeń - brak dostępu do kuchni od strony pokoju dziennego sprawiał właścicielce spory problem; wejście z przedpokoju było niewygodne.
  • Wyposażenie i meble wymagały wymiany. Ewie brakowało zmywarki, postanowiła też zamienić jednokomorowy zlewozmywak z ociekaczem na okrągły. Zrezygnowała z kuchenki gazowej na rzecz elektrycznej płyty i piekarnika.
  • Płytki glazury i terakoty trzeba było usunąć. Podłoga w ciemnym kolorze optycznie zmniejszała przestrzeń.

W aranżacji kuchni widać konsekwencję: wszystkie elementy zarówno płyty podłogowe, jak i fronty szafek oraz okładzina nad blatem mają proste formy, gładkie powierzchnie bez ozdobników i są jednobarwne. Te składowe tworzą doskonałą bazę, którą można dopełniać mocnymi kolorami. Pomalowanie ścian kuchni na mocne barwy nie zakłóca wrażenia ładu i estetyki całego wnętrza. Nowoczesny charakter kuchni budują stalowe i szklane elementy, a uzupełniają dodatki z tworzywa.

Meble i kolory w kuchni

Po zdemontowaniu mebli i wyposażenia wyburzono część ścianki działowej pomiędzy kuchnią a pokojem dziennym. Poszerzono także wejście prowadzące z korytarza. W efekcie pokój oraz przedpokój zyskały sporą przestrzeń. Płytki glazury i terakoty w kuchni usunięto, a powierzchnię podłogi i ścian wyrównano. W związku ze zmianą usytuowania zlewozmywaka przeniesiono przyłącza instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Następnie zaczęło się wielkie malowanie kuchni. Sufit został biały, a ściany pokryto wodoodporną farbą w trzech kolorach: frontową - zieloną, tę z oknem - jasnokremową, a pozostałe - intensywnie różową. Na podłodze położono gres. Nowe meble kuchenne zostały zamontowane wzdłuż jednej ze ścian. Lodówka znalazła się przy oknie, poza ciągiem szafek. Przy montażu mebli podłączono nowe urządzenia: zmywarkę do zabudowy, elektryczną płytę, piekarnik i okap. Zainstalowano także zlewozmywak i chromowaną baterię. Nad kuchennym blatem zamiast płytek glazury Ewa umieściła okładzinę z piaskowanego szkła i metalu. Elementy zostały zamontowane na specjalnej aluminiowej szynie.

NIE PRZEGAP

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY