Naklejki ścienne, czyli dekoracja ścian w nowej odsłonie

Znudziła Ci się jednolita ściana? Wykorzystaj naklejki do dekoracji ścian - jeden z najtańszych i najszybszych sposobów na metamorfozę wnętrza.

Naklejka ścienna
Zabawna naklejka ścienna przy stole lub w kuchni
Naklejka na ścianę
Naklejki ścienne
naklejki ścienne zdjęcia

Naklejki ścienne to aplikacje, które odmienią zarówno nowoczesne pomieszczenie w minimalistycznym stylu, jak i klasyczną przestrzeń. Bogaty wybór naklejek do dekoracji ścian pozwoli dopasować wzór, rozmiar i kolor do potrzeb pokoju, który chcemy odmienić. Modne są nie tylko motywy florystyczne lub geometryczne, ale również naklejki ścienne - cytaty, które idealne oddają charakter wnętrza i osobowość jego mieszkańców. Istnieje możliwość wykonania nalepki ściennej na podstawie własnego projektu.

Zobacz też: fototapety jako dekoracje ścian >>>

Samoprzylepne naklejki na ścianę, o wymiarach od kilkudziesięciu centymetrów do 2,5 metra, są wykonane z weluru lub elastycznego winylu, dzięki czemu mogą upiększać ścianę przez długie lata, łatwo też je odkleić, kiedy znudzi się nam taka dekoracja. Jeśli masz małe dzieci, upewnij się, że naklejki ścienne nie zawierają w składzie żadnych substancji toksycznych. Dla osób, które często lubią zmieniać coś w wystroju wnętrza, polecamy naklejki na ścianę sezonowe, tj. kwiaty, czy płatki śniegu. Praktyczny, godny uwagi gadżet do pokoju dziecięcego to samoprzylepna tablica kredowa, idealna dla pociech, które uwielbiają rysować.

Naklejki ścienne: zastosowanie w dekoracji ścian

Naklejki ścienne to aplikacje, które należy przyklejać na gładkie, suche i czyste ściany. Jeśli powierzchnia ściany jest świeżo malowana, należy odczekać 2 tygodnie, aby upewnić się, że naklejka się nie odklei. W przypadku większych dekoracji ściennych, warto użyć wałka do tapet, aby mieć pewność, że cały wzór ma kontakt ze ścianą. Naklejki ścienne nie nadają się na chropowate powierzchnie, powierzchnie cementowe, cegły. Nie przeklajamy ich też na ściany, w pobliżu których panuje wilgoć lub unosi się para. Duże zmiany temperatury otoczenia również niekorzystnie wpłyną na trwałość tych dekoracji ścian. Bezpośredni kontakt z środkami czystości może spowodować powstanie pęcherzyków powietrza lub ześlizgiwanie się aplikacji. Jeśli naklejki ścienne ulegną zabrudzeniu, należy przetrzeć je wilgotną szmatką.

Napisy DekoSign
camera

Napisy DekoSign

Autor: DecoMania.pl

LISTA ZAKUPÓW

Przyklejanie naklejek na ścianę

Przed przystąpieniem do dekoracji ściany, należy przeczytać opis i instrukcję dołączoną do naklejki. Jeśli motyw, który chcemy nakleić na ścianę, składa się z kilku elementów, należy wcześniej rozmieścić je na powierzchni i przyczepić za pomocą pinezek lub taśmy klejącej oraz zaznaczyć ołówkiem krawędzie wzoru. Podczas przyklejania takiej naklejki warto skorzystać z pomocy drugiej osoby, która będzie pilnowała, żeby poszczególne części nie skleiły się ze sobą.

Jeśli mimo wszystko to nastąpi, należy powoli rozdzielić połączone części naklejek. Dekorację ścienną najlepiej naklejać, zaczynając do górnej części każdego elementu kompozycji i dokładnie gładząc jego powierzchnię, aby zapobiec powstaniu pęcherzyków powietrza. Gdy jednak pojawią się one na aplikacji, należy energicznie przetrzeć je dłonią lub przekłuć szpilką.

Aby usunąć naklejki ścienne, należy powolnym ruchem odkleić je od ściany. Warto zacząć od największego elementu naklejki. Większość produktów dostępnych na rynku została zaprojektowana tak, aby nie niszczyć ścian, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że farba pozostanie na swoim miejscu.

Ocena: 0
Tekst: Anna Hankiewicz Zdjęcia: Materiały prasowe Dekornik

POLECANE ARTYKUŁY