Domowa galeria: jak wieszać obrazy na ścianie

Domowa galeria zdjęć wymaga od nas wcześniejszego jej rozplanowania. Czy istnieją zasady, którymi powinniśmy się kierować planując domową galerię zdjęć? Podpowiadamy jak za pomocą sprytnych trików stworzyć galerie na miarę Twojego wnętrza!

Domowa galeria zdjęć
Domowa galeria zdjęć
Domowa galeria zdjęć
Domowa galeria zdjęć
Domowa galeria zdjęć

Planując rozkład domowej galerii w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na układ aranżacyjny naszego wnętrza. Czy wnętrze zostało urządzone symetrycznie? Jeżeli rządzą w nim proste linie i kształty, dobrze jest złapać wspólny punkt np. z górną linią szafek wiszących nieopodal i w ten sposób zacząć tworzyć porządany przez nas kształt galerii.

Zobacz też: jak wieszać ramki nad kanapą w salonie: najczęstsze BŁĘDY >>>>

Planując powiesić na ścianie obrazy, zwróć uwagę na to co jest w pobliżu oraz nad jakim meblem planujesz powiesić obrazy. Czy jest to sofa, komoda, łozko czy też stół. Weż pod uwagę szerokość mebla i odpowiednią odległość dzielącą go od zawieszonych obrazów. Estetyczny efekt uzyskamy jeśli stworzymy za pomocą ram obrazów oraz mebla nad którym planujemy je powieśic – wybrany przez nas kształt. Dzięki temu galeria nie będzie sprawiać wrażenia obcej a wpisze się w aranżacje całego wnętrza. Jeden obraz zawieszony nad meblem powinien wisieć dokładnie po środku, a szerokość ramy lub calej galerii nie powinna być szersza niż sam mebel.

Zobacz też: Ramki na ścianę: 40 inspiracji, jak udekorować ściany ramkami na zdjęcia>>

Skandynawski salon
camera

Ramki na zdjęcia lub grafikę: sposób na przytulny salon

LISTA ZAKUPÓW

Domowa galeria zdjęć na ścianie: razem czy osobno?

Jeżeli na ścianie chcemy powiesić tylko 1 obraz, umieścmy go centralnie na jej środku. Należy uważać by nie zawiesić go zbyt wysoko – jego środek powinien znajdować się na wysokości naszego wzroku. Jeśli decydujemy się na stworzenie domowej galerii z kilku różnych obrazów pamiętajmy, że powinny one być zgrupowane w jedną całość. Ułożenie poszczególnych elementów kompozycji należy dokładnie wcześniej zaplanować, tak by stworzona przez nas galeria nie sprawiała wrażenia obcej we wnętrzu.

Domowa galeria zdjęć: jak wieszać obrazy na ścianie

Zabierając się za stworzenie domowej galerii zdjęć, należy zacząć od decyzji jaki kształt chcemy jej nadać. Jeśli marzy nam się spora ilość ramek, dobrze jest trzymać się symetrii. Wieszając obrazy w jednej lini, najlepiej równać do krawędzi. Do której? Ten wybór należy już do ciebie.

Zobacz też: Obrazy jako dodatki dekoracyjne w aranżacji wnętrz >>>

Nigdy jednak nie wieszajmy ram „od najmniejszej do największej i odwrotnie, znacznie lepiej będą wyglądać jeśli zostanął wymieszane wielkościami. Jeżeli nasza galeria ma mieć kilka rzędów obrazów, najlepszym sposobem jest ułożenie ich w taki sposób, by te położone najbardziej skrajnie, zamkneły się w wybranym, geometrycznym kształcie. Ciekawy efekt uzyskamy, jeśli dodatkowo stworzymy "obraz w obrazie" czyli ułożymy obrazy w taki sposób, by w środku kompozycji można było wyrażnie odnależć mniejsze fragmenty, tworzące osobne całości. Wystarczy, że wyznaczymy skrajne granice w jakich zbiór powinien się znajdować i będziemy się ich trzymać.

Napisy DekoSign
camera

Napisy DekoSign

Autor: DecoMania.pl

LISTA ZAKUPÓW

Ramki w różnych wielkościach
camera

Jak powiesić ramki w salonie: zdjęcia, grafiki, aranżacje

LISTA ZAKUPÓW

Plakat aranżacja wnętrz
camera

Plakat w salonie: modny dodatek, który odmieni wnętrze

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Tekst: Anna Szeweluk Zdjęcia: Shoko design

POLECANE ARTYKUŁY