Pokoje dziecięce: wesoły pokój dla rodzeństwa

Wspólny pokój dla rodzeństwa to częsty przypadek, a nieraz konieczność. Jak urządzić pokoje dziecięce, żeby każde z dzieci było zadowolone i miało swój kącik do nauki, odpoczynku i zabawy? Zobacz nasz pomysł na wesoły i wygodny pokój dla dzieci. Podpowiadamy, jak nawet w niewielkim pokoju stworzyć komfortowy pokój dla rodzeństwa.

Wesoły pokój dla rodzeństwa
Wesoły pokój dla rodzeństwa
Wesoły pokój dla rodzeństwa
Wesoły pokój dla rodzeństwa
Wesoły pokój dla rodzeństwa

Pokoje dziecięce są dużym wyzwaniem dla architektów wnętrz. Zadaniem projektantki, Oli Klupińskiej, było urządzienie wygodnego pokoju dla rodzeństwa: chłopca i dziewczynki. Do pokoju dzieci wybrano dwa dominujące kolory: błękit i zieleń, które są motywem przewodnim w aranżacji wnętrza. Zamykają aranżację w stylistyczną całość, ale też dość wyraźnie dzielą pokój dzieci na dwie strefy: snu i zabawy.

Meble młodzieżowe

Kolekcja Modern firmy Meble VOX jest podstawą wyposażenia tego wnętrza. Meble są eleganckie i proste, a ich uniwersalna forma nadaje się dla dziewczynki i chłopca bez względu na wiek. Stonowany beż i szarość mebli uwypuklone są barwnymi dekoracjami i żywymi kolorami ścian. Duża ilość tkanin, poduch i pluszaków wprowadza miękkość i wrażenie przytulności, w sam raz na sen. Dzieciaki chodzą do łóżek o różnych porach, a dziewczynka potrzebuje jeszcze popołudniowej drzemki. Jej ulubiony baldachim jest jak zaklęcie do snu.

 

W aranżacji pokoju wykorzystano:

  • meble Modern (Meble VOX)
  • fototapeta Junior (Artofwall)
  • zielona tapeta (Castorama)
  • zabawki i lampki (IKEA)
  • baldachim Haba (Mebledladziecka)
  • narzuty, zasłony i skrzynia (Dekoria)
  • ściany pomalowano farbami Tikkurila
Ocena: 0
Tekst: Karolina Klepacka Stylizacja: Helena Radziejewska-Szwaj Współpraca: Mini Deco Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY