Aranżacja pokoju dziecięcego to duże wyzwanie. Powinny się w nim znaleźć najważniejsze strefy: nauki, odpoczynku i relaksu. Pokój dla dziecka oprócz praktycznej funkcji powinien być urządzony w zgodzie z pasjami naszej pociechy i najlepiej jeśli uwzględnia również aktualne trendy wnętrzarskie. A te zmieniają się praktycznie co sezon!

Jakie trendy wnętrzarskie dominowały w 2014 roku?

Wśród trendów na rok 2014 dominowały przede wszystkim pastele. Do pokoju dziewczęcego najpopularniejszym kolorem był przede wszystkim pudrowy róż, a do pokoju chłopca tzw. baby blue. Do popularnych kolorów w polskich domach możemy zaliczyć również odcienie zieleni, czerwień, fiolet i stonowane beże. To one cieszą się coraz większą popularnością i mają szansę stać się jednym z najgorętszych trendów na rok 2015. Jeśli chodzi o dodatki do pokoju dziecięcego tu mamy duże pole do popisu. Do pastelowego pokoju możemy wybrać bardziej nasycone barwy, a intensywny kolor na ścianach złagodzić za pomocą subtelnych ozdób. Prawdziwym hitem są również pasy na ścianach zarówno te pionowe, jak i poziome.

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dziecięcym?

W pokoju ucznia niezbędne będzie biurko, ergonomiczne krzesło oraz regał na książki. Kolejnym ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecięcego jest szafa. Ważne, aby była ona pojemna. Jeśli mamy taką możliwość warto zdecydować się na szafę do zabudowy. Nie możemy zapomnieć o łóżku. Warto zastanowić się nad większym modelem. Jak wiadomo dzieci szybko rosną, a łóżko z wygodnym materacem to już spory wydatek! Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej 15 najciekawszych aranżacji pokoju dziecięcego z 2014 roku!