Ozdoby wielkanocne z filcu. Jak zrobić filcowe ptaszki? WIDEO krok po kroku

 dekoracja - ptaszek z filcu

Fot. Photos.com

Masz ochotę na dekoracje ręcznie robione? Nic trudnego! Pokazujemy, jak zrobić ozdoby wielkanocne z filcu. Kolorowe ptaszki z filcu będą uroczą dekoracją nie tylko na Wielkanoc, lecz także na całą wiosnę. Przeczytaj nasz poradnik i zobacz wideo z instrukcją krok po kroku.

Ozdoby wielkanocne ręcznie robione stanowią najlepszy sposób na to, by cieszyć się unikalnym wystrojem – bez drobiazgów produkowanych masowo. Jeśli szukasz inspiracji, pomyśl o tym, by zrobić wielkanocne ozdoby z filcu, czyli materiału zawsze modnego oraz plastycznego. Możesz kupić większe kawałki tkaniny albo wykorzystać niepotrzebne już rzeczy wykonane z filcu.

Proponujemy zrobić kolorowe ptaszki z filcu – urocze ozdoby wielkanocne i dla dzieci, i dla dorosłych. Takie dekoracje wielkanocne z filcu możemy śmiało wykorzystać jako ozdobę zawieszoną w oknie, postawioną na stole, włączoną do stroika wielkanocnego albo do wielkanocnej kompozycji kwiatowej. Po świętach filcowy ptaszek może służyć jako miła zabawka dla dzieci.

Ozdoby wielkanocne z filcu: co będzie potrzebne?

Do zrobienia dekoracji wielkanocnych z flicu będziemy potrzebować takich rzeczy, jak:

  • materiał, czyli filc w różnych kolorach (głównie żółty);
  • filcowy sznurek lub wstążka;
  • nożyczki;
  • klej szybkoschnący;
  • koraliki;
  • wata;
  • kredka.

Jak zrobić ozdoby wielkanocne z filcu krok po kroku?

Odrysowujemy szablon ptaszka na kawałku filcu w wybranym przez siebie kolorze (najlepszy docelowy kolor w wielkanocnym motywie – żółty). Smarujemy krawędzie wyciętego ptaszka klejem szybkoschnącym. W środek wkładamy niewielką ilość waty. Przygotowujemy podwójne skrzydełka, ogonek, dziób, oczka – najlepiej, jeśli będą w innym kolorze. Przyklejamy również dodatkowe elementy ozdobne, wedle uznania i pomysłu. Może to być również na przykład kolorowa kreska dla ożywienia całości. Na koniec umocowujemy zawieszkę wykonaną ze wstążki lub sznureczka. Filcowy kolorowy ptaszek, ozdobiony pomysłowymi dodatkami, będzie świetnym wiosennym akcentem nie tylko na wielkanocnym stole.

 

Ozdoby i dekoracje z filcu: galerie inspiracji

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Photos.com

POLECANE ARTYKUŁY