Jak zrobić pisanki ze sznurka sutasz, muliny lub włóczki? Instrukcja krok po kroku

2024-02-29 9:12

Jeśli chcesz w tym roku własnoręcznie ozdobić jajka na Wielkanoc, przygotowaliśmy dla ciebie jasną instrukcję, jak wykonać pisanki ze sznurka sutasz, muliny, włóczki, wełny itd. To doskonała alternatywa dla klasycznych wielkanocnych ozdób. W naszej galerii znajdziesz instrukcję krok po kroku i dużo inspiracji na pisanki ze sznurka.

Spis treści

 1. Pisanki ze sznurka sutasz, muliny, włóczki i wełny
 2. Jak zrobić pisankę ze sznurka sutasz? Przygotuj:
 3. Jak zrobić pisankę ze sznurka sutasz? Instrukcja krok po kroku
 4. Pisanki ze sznurka sutasz, muliny, włóczki lub wełny. Zdjęcia

Pisanki ze sznurka sutasz, muliny, włóczki i wełny

Zastanawiasz się jak zrobić pisankę cieniowaną, czyli z modnym efektem ombre? Zapomnij o tradycyjnym farbowaniu jaj i zastosuj zupełnie inną technikę i materiały. Zapoznaj się z naszą instrukcją, jak zrobić pisankę z użyciem sznurka sutasz. 

Jeśli nie macie sznurka sutaszowego, można wykorzystać każdy, który tylko znajdziemy w domu. Może to być wełna, mulina, włóczka lub sznurki naturalne.

Takie dekoracje na Wielkanoc są pełne wdzięku i bardzo oryginalne, odświętnie udekorują stół wielkanocny. Wykonanie pisanki ze sznurka jest bardzo proste i tanie.

Jak zrobić pisankę ze sznurka sutasz? Przygotuj:

 • jajko ze styropianu (do kupienia w sklepach dla hobbystów)
 • klej szybkoschnący
 • sznurek sutasz w 1 lub 2 odcieniach (do kupienia w pasmanterii)
 • nożyczki
 • szpilki (krótkie) i z ozdobną główką
 • papier kolorowy lub ozdobny
 • dziurkacz ozdobny
 • tasiemka

Jak zrobić pisankę ze sznurka sutasz? Instrukcja krok po kroku

Pisanki ze sznurka sutasz KROK 1:

Stawiamy jajko styropianowe na jakiejkolwiek podstawce z zagłębieniem, tak by jajko było stabilne. Nakładamy klej na górną część jajka. Najlepiej użyć kleju szybkoschnącego w żelu. Łatwo się rozprowadza i nie rozlewa na boki. UWAGA: zbyt duża ilość kleju w jednym miejscu spowoduje, że materiał nasiąknie i zmieni delikatnie kolor.

Pisanki ze sznurka sutasz KROK 2:

Na rozprowadzony klej zaczynamy nakładać sznurek sutasz. Aby ułatwić i usprawnić układanie, radzimy posiłkować się szpilkami. Wbijamy je za każdym razem w sam środek sznurka, w zagłębienie, aby po wyjęciu szpilki nie pozostał ślad. Szpilka przytrzymuje sznurek, a my w tym czasie nakładamy kolejne krople kleju. I tak do końca jajka.

Pisanki ze sznurka sutasz KROK 3:

Jajko jest już prawie gotowe. Wystarczy jeszcze tylko dodać kilka elementów ozdobnych! Wstążeczkę ukształtowaną w kokardkę przybijamy szpilką z ozdobną główką na czubku jajka. Na końcach wstążeczki można dokleić figurkę króliczka z kolorowego papieru, zrobioną przy pomocy ozdobnego dziurkacza. Brokatowe króliczki nadadzą całości uroczego i świątecznego wyglądu. 

Oryginalna pisanka gotowa! Prawda, że nie jest to trudne?

Każdy rodzaj sznurka pozwoli uzyskać zupełnie inny efekt - sznurek papierowy pozwoli zrobić pisankę w stylu eko, sznurek z szorstkiej wełny - pisankę rystykalną. Możesz też bawić się kolorami: sznurki przechodzące ton w ton dadzą modny, cieniowany efekt ombre, różnokolorowe - wesołe paski.

Pisanki ze sznurka sutasz, muliny, włóczki lub wełny. Zdjęcia

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Pomysły na ozdoby wielkanocne na szydełku: jajka, koszyczki, zajączki i nie tylko

Pisanki Pani Elżbiety to prawdziwe dzieła sztuki

QUIZ. Co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole?

Pytanie 1 z 14
Na wielkanocnym stole nowe życie i odrodzenie symbolizują: