Organizer na biurko decoupage: ZRÓB TO SAM

Pokazujemy jak w prosty sposób ozdobić techniką decoupage organizer na biurko. Lubisz porządek, ale na twoim biurku panuje ciągły nieład? A może twoja pracownia hobbystyczna potrzebuje uporządkowania? Jeśli marzysz o tym, by na twoim biurku pojawił się ręcznie zdobiony organizer decoupage, ten artykuł jest dla Ciebie. Instrukcja - krok po kroku.

Organizer na biurko efekt końcowy
Organizer na biurko materiały
Organizer na biurko KROK 1
Organizer na biurko KROK 1
Organizer na biurko KROK 2

Organizer na biurko to jeden z niezbędnych elementów uporządkowanego kącika do pracy w domu. Świetnie nadaje się do uporządkowania artykułów biurowych. Jest również idealny na biurko w pracowni, gdzie każda tasiemka i wstążka znajdą swoje miejsce. Jeśli jesteś zorganizowaną i kreatywną osobą musisz koniecznie sprawdzić jak samodzielnie ozdobić organizer na biurko techniką decoupage. W cyklu ZRÓB TO SAM pokazujemy jak samodzielnie ozdobić organizer na biurko KROK PO KROKU!

Organizer na biurko: materiały

Materiały potrzebne do ozdobienia organizera na biurko metodą decoupage:

- organizer lub listownik drewniany,
- farba akrylowa biała,
- farby kredowe w kilku pastelowych kolorach,
- pędzel,
- serwetka z wybranym motywem,
- nożyczki,
- klej do decoupage,
- lakier błyszczący,
- pilniczek,
- patyczki drewniane,
- lakier do farby kredowej matowy.

Sprawdź też materiały potrzebne do decoupage:

decoupage serwetki >>>

lakiery do decoupage >>>

klej do decoupage >>>

Organizer na biurko dekorowanie decoupage: KROK PO KROKU

Organizer na biurko decoupage: KROK 1

Surowe drewno organizera (lub listownika przeznaczonego na organizer na biurko) pomaluj białą farbą akrylową. W tej pracy zależy nam by powierzchnia była idealnie biała. Dla uzyskania całkowitego pokrycia drewna należy pomalować organizer co najmniej dwukrotnie.

Organizer na biurko: KROK 2

W czasie, kiedy organizer schnie, mamy chwilkę na przygotowanie patyczków drewnianych. Są idealne do przechowywania wszelkiego rodzaju tasiemek i koronek. Pomaluj patyczki farbą kredową i odłóż do wyschnięcia.

Organizer na biurko: KROK 3

Gdy organizer wyschnie, możesz przystąpić do przygotowania motywu z serwetki. W tym celu przyłóż serwetkę w miejsce, gdzie chcesz umieścić motyw dekoracyjny i nożyczkami odetnij wybrany kształt. Fragment serwetki nie musi być idealnie wycięty. W kolejnych krokach dowiesz się co zrobimy z jej nadmiarem.

Organizer na biurko: KROK 4

Wycięte elementy serwetki rozwarstw, pozostawiając do dalszych prac tylko warstwę z nadrukiem. Następnie, za pomocą miękkiego pędzelka oraz kleju do decoupage, przyklej wycięte motywy serwetki do organizera. Jeśli nie dysponujesz klejem do decoupage, możesz wykorzystać klej wikol, który zakupisz w każdym markecie budowlanym. Klej wikol należy rozcieńczyć z wodą, by uzyskać delikatnie lejącą konsystencję. UWAGA: zbyt duża ilość wody spowoduje darcie się serwetki w trakcie jej przyklejenia.

Organizer na biurko: KROK 5

W czasie, kiedy przyklejone motywy serwetki schną, możemy powrócić do patyczków. Po wyschnięciu farby kredowej patyczki zabezpiecz lakierem do farb kredowych o wykończeniu matowym. Dzięki farbie kredowej i matowym wykończeniu patyczki będą aksamitne w dotyku.

Organizer na biurko: KROK 6

Po wyschnięciu przyklejonych motywów z serwetki, za pomocą drobnego papieru ściernego lub starego pilniczka, przetrzyj brzegi organizera. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się nadmiaru serwetki z brzegów organizera. Przetarcia sprawią również, że organizer uzyska "efekt postarzenia". Jeśli uważasz, że drewno jest zbyt jasne, przed przystąpieniem do bielenia organizera farbą akrylową, narożniki i kanty pomaluj ciemniejszą bejcą, którą następnie pomalujesz w całości białą farbą akrylową. Przetarcia w tych miejscach będą wyglądały na "wiekowe", dając iluzoryczny efekt starości. Na koniec zabezpiecz powierzchnię organizera lakierem błyszczącym.

Organizer na biurko: KROK 7

W tym czasie, kiedy organizer schnie, możesz ponownie wrócić do patyczków. Za pomocą nożyczek ponacinaj patyczek na obu jego końcach. Następnie nawiń tasiemkę na połówce patyczka, a jej koniec umieść w nacięciu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że tasiemka się nie rozwinie. Tą samą czynność wykonaj na drugiej połówce patyczka.

Organizer na biurko: KROK 8

Końcowy etap pracy to umieszczenie przedmiotów w organizerze. Zarówno artykuły biurowe jak i elementy z twojej pracowni będą funkcjonalnie posegregowane. Dekoracyjny organizer na biurko wygląda wyjątkowo pięknie, a my mamy satysfakcję z dobrze wykonanej pracy!

Lubisz decoupage? Zobacz stylowe wnętrza i dodatki

Jeśli lubisz decoupage, zobacz poniższe galerie zdjęć. Wybraliśmy stylowe wnętrza i dekoracje dla miłośników decoupage. Oto inspiracje:

Ocena: 0
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY