Zrób łapacz snów KROK PO KROKU. Prosta instrukcja, która pomoże ci wykonać zaklinacz snów

Łapacz snów to najmodniejszy dodatek do sypialni w tym sezonie. Jeśli lubicie dodatki o charakterze etnicznym, wstążki i koronki, z pewnością spodoba wam się nasza propozycja. W ZRÓB TO SAM pokazujemy, jak w prosty sposób za pomocą delikatnych koronek oraz kilku dodatków, wykonać indiański amulet, magiczny zaklinacz snów!

Jak zrobić łapacz snów z koronkowej serwetki
Koronkowy łapacz snów KROK PO KROKU
Koronkowy łapacz snów KROK 1
Koronkowy łapacz snów KROK 2
Koronkowy łapacz snów KROK 2

Łapacz snów jest jednym z najmodniejszych dodatków do sypialni. Jeśli więc lubisz koronkowe dodatki i chcesz poczuć magię amuletu, koniecznie sprawdź, jak samodzielnie wykonać zaklinacz snów. Pierwotnie łapacz snów stanowił amulet w wielu plemionach indiańskich - wieszany nad posłaniem, miał przesiewać sny przychodzące nocą. Sieć w okręgu miała przepuszczać tylko dobre sny, a zatrzymane koszmary znikały spływając w dół po piórach. Modna współcześnie ozdoba o charakterze etnicznym będzie idealnym dodatkiem do każdej sypialni. Poniżej KROK PO KROKU prezentujemy jak w prosty sposób wykonać koronkowy łapacz snów do swojej sypialni!

Zobacz też: Wiosenne dekoracje mieszkania: 12 pomysłów na ciekawe dekoracje do wnętrz >>>

Koronkowy łapacz snów: materiały

Do samodzielnego wykonania łapacza snów potrzebować będziesz następujących materiałów:

 • serwetka koronkowa,
 • fiszbina,
 • drut pamięciowy,
 • klej szybkoschnący,
 • nożyczki,
 • obcęgi do metalu,
 • igła,
 • nić,
 • mulina lub kordonek,
 • metalowe dodatki,
 • kryształki,
 • guzik,
 • pióra,
 • tasiemki

Nie przegap: Dekoracje ze starych gazet: 21 pomysłów na ozdoby >>>

 Koronkowy łapacz snów KROK PO KROKU

Zobacz jak samodzielnie wykonać koronkowy łapacz snów KROK PO KROKU!

Fot. Patrycja Malitka

Koronkowy łapacz snów: KROK PO KROKU

1. Pierwszą czynnością na drodze do samodzielnego wykonania własnego łapacza snów, jest odmierzenie odpowiedniej długości fiszbiny względem obwodu koronkowej serwetki. Zachowując delikatny naddatek, nadmiar fiszbiny odetnij nożyczkami.

2. Po odmierzeniu fiszbiny należy połączyć oba jej końce za pomocą drutu pamięciowego i kleju. W tym celu przewlecz fiszbinę drutem tak, by z obu jej stron wystawały jego fragmenty. Następnie połącz oba końce, zamykając obwód koła. Połączone w ten sposób końce fiszbiny sklej klejem szybkoschnącym.

3. Po wyschnięciu kleju czas na maskowanie fiszbiny. Do tej czynności możesz użyć muliny lub kordonka, oplatając fiszbinę raz przy razie ścisłym splotem na okrętkę. Pamiętaj, żeby na tym etapie pozostawić dłuższy kawałek sznurka (muliny lub kordonka), który przyda się do zawieszenia łapacza snów na koniec pracy.

Przeczytaj też: Dodatki dekoracyjne z piór w stylu skandynawskim. Trendy 2017! >>>

4. Kolejnym krokiem jest wszycie koronkowej serwetki w obręcz fiszbiny. Do tego posłuży nam igła z nitką. Dla ułatwienia, na czas szycia, możesz przywiązać serwetkę do obręczy w kilku miejscach. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że serwetka zostanie równo wszyta.

5. Na środku serwetki przyszyj dekoracyjny guzik. Postaraj się, żeby każdy dodatek łapacza snów pasował do całości. Jeśli wiesz, że elementy dekoracyjne wiszące na obręczy będą z elementami kryształków, to środek też powinien taki być. Jeśli chcesz uzyskać bardziej surowy styl w środek serwetki wszyj drewniany guzik, pamiętając o konsekwentnie drewnianych dodatkach w innych częściach łapacza snów.

6. Na dole obręczy umieść wszystkie rodzaje wstążek i koronek jakie masz i jakie pasują do łapacza snów. Kryształki przywiąż za pomocą przezroczystej żyłki. Na końcach kilku wstążek przywiąż elementy metalowe oraz pióra.

7. Dla zwiększenia estetyki pracy, na koniec podetnij "z ukosa" posiepane końce wstążek.

Twój łapacz snów jest gotowy do zawieszenia!

Polecamy: Jak zrobić dekoracje na stół z gazet: 22 pomysły na nakrycie stołu >>>

Dekoracje i meble, które możesz wykonać samodzielnie - GALERIE ZDJĘĆ

Nie musisz wydawać majątku na aranżację mieszkania, wiele dekoracji, dodatków, a nawet mebli możesz wykonać samodzielnie! Taka aranżacja będzie nie tylko tańsza, ale i bardziej oryginalna! Zobacz inspiracje w naszych galeriach zdjęć.

Ocena: 5
Tekst: Patrycja Malitka Zdjęcia: Patrycja Malitka

POLECANE ARTYKUŁY