Autorskie dekoracje świąteczne, zwłaszcza te efektownie udekorowane, sprawiają, że każde Boże Narodzenie staje się na swój sposób wyjątkowe. Dlatego niezmiennie namawiamy, by przygotowywać ozdoby świąteczne ręcznie robione.

Czarne bombki choinkowe – co będzie potrzebne?

Aby samodzielnie zrobić czarne bombki pokryte farbą tablicową, należy mieć pod ręką takie rzeczy, jak:

  • styropianowe kule różnej wielkości (ok. 2-3 zł/szt.)
  • kredy (najlepiej różnokolorowe)
  • farba tablicowa
  • pędzel
  • kawałki wstążek
  • wykałaczki
  • nożyczki, obcęgi

Jak zrobić czarne bombki krok po kroku?

1. W kule styropianowe wbijamy dwie długie wykałaczki. Powstanie w ten sposób prosty uchwyt, dzięki któremu łatwiej je przytrzymamy.

2. Wszystkie kule pokrywamy farbą tablicową. Kiedy już wyschnie, możemy zamalować także miejsca po wykałaczkach.

3. Cienkie druciki zaginamy w połowie (wspomagamy się ołówkiem). W ten sposób powstanie haczyk. Delikatnie wbijamy go w kulę. Powinien być dość długi, tak by nie wysunął się z bombki.

4. Wokół haczyka przygotowujemy ozdobną zawieszkę. Wstążkę zawijamy w pętelkę, a następnie wiążemy na haczyku. Warto zadbać o to, by powstała kokardka była jak najbardziej obfita. W ten sposób sprytnie zamaskujemy haczyk.

5. Najprzyjemniejszy moment – zdobienie bombek kolorowymi kredami. Aby utrwalić końcowy efekt, można spryskać bombki lakierem do włosów.

..  Renifer z filcu krok po kroku – instrukcja i szablon >>>

..  Choinka z szyszek – jak zrobić samodzielnie? PORADNIK >>>

Ozdoby choinkowe – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ

Nie wiesz, jak ubrać choinkę? Co powiesić na choince? Choinkę i świąteczne ozdoby można kupić, ale wykonane samodzielnie będą najlepszą, bo autorską i niepowtarzalną ozdobą wnętrza na święta. Mogą też być znakomitym pretekstem do wspólnej zabawy z dzieckiem. Wyżej proponowaliśmy czarne bombki, ale jeśli są dla ciebie zbyt odważne i mało przytulne, możesz wybrać inny kolor albo skusić się na inne ozdoby. Poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć na Boże Narodzenie.