Wyspa kuchenna i cegła na ścianie – projekt przytulnej kuchni

2018-03-06 17:06

Stylowa kuchnia, piękna cegła na ścianie, wygodna wyspa kuchenna na środku – czego chcieć więcej? Urządzanie wnętrz jest pasją właścicielki, która nie tylko obmyśla aranżacje pomieszczeń i projekty mebli, ale też często podwija rękawy i sama bierze się do pracy.

Spod rąk Marceliny, właścicielki, wychodzą odnowione stylowe szafeczki oraz inne dodatki. Razem z mężem Dawidem stworzyli przytulną, stylową kuchnię.

Metamorfoza kuchni w dawnej pieczarkarni

Budynek, który Marcelina i Dawid przerobili na swój dom, kiedyś był pieczarkarnią – kilkudziesięciometrowym pomieszczeniem bez okien, wysokim na ponad trzy metry. Gospodarze powiększyli go o dobudówkę oraz piętro, urządzili w jasnym, rustykalnym stylu i wypełnili ciepłą, rodzinną atmosferą.

..  Cegła na ścianie – jak osiągnąć dobry efekt? >>>

..  Styl rustykalny – inspiracje – GALERIE ZDJĘĆ >>>

Duży fragment starej części – aż 24 m2 – przeznaczyli na kuchnię. Konstrukcja i umiejscowienie budynku narzuciły pewne rozwiązania. – Dom stoi tuż przy ulicy, dlatego zamiast standardowego okna w kuchni mamy świetlik zrobiony z luksferów – opowiada Marcelina. – Ponadto na środku pomieszczenia stoi słup nośny. Został wkomponowany w wyspę kuchenną, o której zawsze marzyłam – dodaje.

Właścicielce, która jest niewysoka, zależało również na tym, żeby nie było górnych szafek – korzystanie z nich jest dla niej po prostu niewygodne. Co ciekawe, dolna zabudowa składa się praktycznie z samych szuflad.

Duży blat bardzo się przydaje, zwłaszcza gdy gospodarze szykują się do rodzinnych imprez. Niebawem Marcelina i Dawid będą gościć kilkanaście osób na Wigilii. Święta w ich rustykalnym domu mają wyjątkowy klimat.

Projekt kuchni – kosztorys

zabudowa meblowa i blaty, IKEA   11 000 zł
lodówka ART 9812/A+ SF, Whirlpool  2499 zł
piekarnik HBN231E2, Bosch  819 zł
płyta gazowa PBP6B5B80, Bosch  449 zł
kuchenka mikrofalowa FW87SUST, Samsung  649 zł
zmywarka SMV58L60EU, Bosch  1668 zł
zlewozmywak Hillesjön, IKEA  449 zł
bateria Ringskär, IKEA  199 zł

razem  17 732 zł

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021