Wnętrze w stylu skandynawskim: białe wnętrza z domieszką szarości

2014-07-01 13:51

Styl skandynawski wciąż jest w modzie. W aranżacji wnętrz nurt ten zyskuje coraz to szersze grono zwolenników. Mieszkania urządzone w stylu skandynawskim to wnętrza niezwykle przytulne, a jednocześnie proste. Prezentujemy projekt wnętrz, który jest dowodem na to, że przestrzenie skąpane w bieli nie muszą być nudne i bez wyrazu. Białe wnętrza dzięki klasycznej szarości zyskuje na szyku i elegancji, a także nabiera niezwykle indywidualnego charakteru.

Spis treści

  1. Wnętrza w stylu skandynawskim według Studio LOKO
  2. Aranżacja korytarza: królestwo stylu skandynawskiego
  3. Szara sypialnia w stylu skandynawskim

Projektantki ze StudioLOKO podjęły się aranżacji klimatycznego mieszkania w kamienicy. Projektowi wnętrz przyświecała jedna zasada: im mniej, tym lepiej. Jasne, naturalne kolory i proste formy pozwoliły zaaranżować oryginalne wnętrze w stylu skandynawskim. Wszechobecna biel, przeplatana gdzieniegdzie naturalnymi barwami, na pierwszy rzut oka może wydawać się nudna. W rzeczywistości takie wnętrza to prawdziwe perełki małej architektury, które przynoszą spokój, ukojenie i wyciszenie. Białe wnętrze w stylu skandynawskim w połączeniu z modną szarością to niemijający trend. To sprawdzony duet, który do każdego wnętrza wprowadzi szczyptę elegancji i szyku.

Wnętrza w stylu skandynawskim według Studio LOKO

Centralnym punktem mieszkania w kamienicy jest salon, w którym króluje jasna, drewniana podłoga oraz szare ściany. Projektantki zdecydowały się na prostotę form i minimalizm w dodatkach. Idealnym dopełnieniem aranżacji klimatycznego pokoju dziennego są delikatne meble w kolorze białym z drewnianymi elementami. Wyjątkowej lekkości wnętrzu dodają delikatne zasłony w oknach, które przepuszczając światło naturalne sprawiają, że wnętrze nabiera wyjątkowej przestronności. Aranżacja kuchni urzeka smakiem i wyważeniem. Całość przywodząca na myśl styl skandynawski urzeka spójnością i wprowadza do wnętrza nieco sielski klimat. W zabudowie kuchennej zdecydowano się na czystą biel, która idealnie komponuje się z delikatną szarością na ścianie. We wnętrzu wydzielono także małą strefę jadalnianą, którą wyznacza biały stół z krzesłami w stylu tradycyjnym. Kominek usytuowany za częścią jadalnianą wysuwa się na pozycję głównej ozdoby białej kuchni.

Aranżacja korytarza: królestwo stylu skandynawskiego

Biała kuchnia została częściowo otwarta na korytarz, który okazał się dla projektantek ze StudioLOKO sporym wyzwaniem. W wąskim korytarzu zdecydowano się na boazerię, która została pomalowana na biało. Takie rozwiązanie nie tylko sprawia, że przedpokój wydaje się optycznie większy, ale jest także dowodem kolorystycznej konsekwencji we wnętrzu. Podłogę wyłożono gresem marmurowym o chropowatej i matowej strukturze. Dzięki temu podłoga idealnie kontrastuje z białymi ścianami, tworząc oryginalne wnętrze pełne kontrastów. Całość aranżacji przedpokoju dopełniają oryginalne meble w stylu skandynawskim.

Szara sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia to prawdziwa oaza spokoju. Mimo zdecydowania się na szare ściany, wnętrze pozostaje ciepłe i niezwykle przytulne. Aranżacja szarej sypialni jest dowodem na to, że na pozór chłodna szarość nie jest zarezerwowana tylko dla części dziennych, a może wprowadzić prawdziwie relaksujący klimat w sferze nocnej. Lekkości wnętrzu dodają aksamitne zasłony w czekoladowym kolorze. Celem wpuszczenia do wnętrza szarej sypialni światła naturalnego, zdecydowano się na rezygnację z firan. Za przesuwnymi drzwiami z matowego szkła, projektantki sprytnie ukryły niewielką garderobę. Idealnym dopełnieniem pokoju nocnego są jasne deski na podłodze, które ocieplają nieco wnętrze. Dokładnie w takim samym stylu zaaranżowano pokój dziecka. We wnętrzu postawiono na szarość ścian oraz białe meble. Aby nie przytłoczyć niewielkiego wnętrza, projektantki zdecydowały się na minimalizm form i dodatków.

Białe wnętrze w stylu skandynawskim
Autor: www.studioloko.pl; fot. A. Hopkins Fot. www.studioloko.pl; fot. A. Hopkins