Wnętrza mieszkań w stylu loft: beton dekoracyjny i cegła na ścianie

2014-12-23 15:14

Wnętrza mieszkań jako ikona loft aranżacji? Czemu nie! Loft aranżacje mają swój niepowtarzalny klimat, który pozornie jest nie do podrobienia. Przestrzenie w pofabrycznych budynkach przepełnione duchem dawnych czasów wymagają jedynie delikatnych szlifów, by nadać im ostatecznie industrialny klimat. Okazuje się, że ten można równie łatwo urzeczywistnić we wnętrzach mieszkań. Jak to możliwe?

Spis treści

  1. Loft aranżacja: jak urządzić loft we wnętrzu mieszkania?
  2. Wnętrza mieszkań w klimacie loftu: cegła na ścianie i beton

Choć stylistyka loft wydaje się być zarezerwowana dla klimatycznych, poprzemysłowych przestrzeni, coraz częściej decydujemy się przemycać jej elementy do wnętrz mieszkań i stylizować je na charakterystyczne wnętrza starych fabryk i magazynów. Odważne pomysły i niekonwencjonalne rozwiązania pozwalają nam na loft aranżację w budynkach niekoniecznie z przemysłową przeszłością. Najlepszym przykładem na przemycanie do nowoczesnych wnętrz stylistyki inspirowanej loftami jest pokazowe mieszkanie New Line, które zostało przygotowane przez Nową Papiernię.

Loft aranżacja: jak urządzić loft we wnętrzu mieszkania?

Założeniem było zaaranżowanie mieszkanie, w którym możliwe byłoby poczucie autentycznego klimatu loftu. Przeniesienie charakterystycznego klimatu poprzemysłowych budynków zostało sprytnie przeniesione do wnętrza mieszkania, które inspirowane było pofabrycznymi budynkami. Do wykończenia wnętrza mieszkania zostały wykorzystane historyczne elementy, które nadają aranżowanej przestrzeni absolutnej niepowtarzalności. W loft aranżacji króluje XIX-wieczna cegła na ścianie, której kroku dotrzymuje dekoracyjny beton. Dzięki nieprzeciętnej wysokości mieszkania, wyższym stropom niż w standardowych wnętrzach, możliwe stało się wykończenie mieszkania w stylu, który inspirowany jest charakterem pofabrycznych przestrzeni. Pokazowe wnętrze mieszkania to przestrzeń o łącznej powierzchni użytkowej ponad 64 mkw. Do metrażu mieszkania dochodzi jeszcze dziesięciometrowy taras. Wnętrze mieszkania zostało wykończone w standardzie New Line, który Nowa Papiernia oferuje mieszkańcom w cenie lokalu. Do wykończenia loft aranżacji wykorzystano beton dekoracyjny, cegłę firmy Roben, a całość dopełniono designerskimi meblami BoConcept. W wyposażeniu wnętrza zastosowano także meble i sprzęty kuchenne na bazie projektu i możliwości, jakie daje firma Duncan.

Wnętrza mieszkań w klimacie loftu: cegła na ścianie i beton

Wnętrze mieszkania, które ma służyć jako pokazowy lokal inwestycji, zostało urządzone w minimalistycznym stylu, który wzbogacony został designerskimi elementami wyposażenia. We wnętrzu dominuje modna szarość oraz czysta biel. Kolorystyczny duet idealnie kontrastuje z naturalną czerwienią cegły na ścianie. Projekt wnętrza został pomyślany jako na tyle neutralna koncepcja, by przyszli mieszkańcy mogli go swobodnie dostosować do własnych potrzeb i oczekiwań. W kwestii dekoracji ścian postawiono na dekoracyjny beton, którego surowość delikatnie niweluje ręcznie robiona cegła. Ogromne przeszklenia charakterystyczne dla przestrzeni stylizowanych na wzór loftu, zostały przysłonięte masywnymi zasłonami. Oryginalnym rozwiązaniem zasługującym na uwagę we wnętrzu mieszkania jest zamknięcie poszczególnych pomieszczeń drzwiami z matowego szkła. W kwestii rozplanowania pomieszczeń, na plan pierwszy aranżacji wysuwa się projekt kuchni, która została zlokalizowana w centralnym punkcie mieszkania. Jej układ pozwala na obejście kuchennego wnętrza z każdej strony, dzięki czemu staje się ona niekwestionowanym sercem wnętrza mieszkania.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany