Wnętrza domu: nowoczesny minimalizm w funkcjonalnej otoczce

2015-09-30 14:54 Anna Rychlewicz

Wnętrza domu, dla którego pierwotną inspiracją były czarno-białe przestrzenie w stylu minimalistycznym. Uciekając od „laboratoryjnej" stylistyki, projektantka zdecydowała się na wplecenie w projekt wnętrz dębowych wstawek, ocieplających wyraz aranżacji. Całość dopełniona kroplą koloru, decyduje o modnym i nowoczesnym projekcie domu, którego istotą jest wygodny podział funkcjonalny. Zobaczcie wnętrza domu, za projekt których odpowiada Krystyna Dziewanowska z Red Cube Design.

Projekt wnętrz domu, dla którego podstawą jest inspiracja stylem minimalistycznym. Wyjściowa czarno-biała kolorystyka wnętrza, została ocieplona dębowym parkietem, który jednocześnie stanowi element spajający poszczególne wnętrza domu. Spójności aranżacji dodają dębowe wstawki wzbogacające wystrój domu oraz kolorystyczne akcenty ożywiające całość.

Wnętrza domu: nowoczesny minimalizm, czyli wszystko w ukryciu

Założeniem projektowym była aranżacja parterowego domu z małym, użytkowym poddaszem. Wymogiem właścicieli było praktyczne rozplanowanie układu funkcjonalnego, unikając przy tym „zagracenia" poszczególnych pomieszczeń niepotrzebnymi meblami. Projekt wnętrz zakładał wyraźne wydzielenie dwóch stref, które oddzielone zostały korytarzem. Pierwszą z nich jest stera obejmująca salon z kuchnią oraz sypialnię i łazienkę rodziców. Druga strefa to dwa pokoje dla dzieci i łazienka dziecięca. Na niewielkim poddaszu liczącym zaledwie 40 mkw, zaprojektowano antresolę z łóżkiem dla gości oraz przestronny pokój, który pełni funkcję gabinetu. W kwestii wyposażenia wnętrz, udało się zrealizować podstawowe założenie, poprzez pochowanie wszystkich szaf we wnękach i zrezygnowanie z wysokich regałów czy szaf. Projektantka postanowiła także zrezygnować z dodatkowych półek na ścianach tak, aby zachować wrażenie jak największej przestrzeni. Ze względu na połączenie kuchni z salonem, konieczne stało się zaprojektowanie rozwiązań, które umożliwią maksymalne ukrycie sprzętów kuchennych. Pomysłowa zabudowa kuchenna pozwoliła na zachowanie maksymalnej reprezentatywności wnętrza, gdzie na widoku pozostała jedynie bateria kuchenna.

Projekt wnętrz w stylu nowoczesnym: salon z kuchnią jako centrum dowodzenia

Przy stosunkowo niewielkim budżecie udało się stworzyć wnętrze domu z klasą. Centrum wnętrz stanowi salon z kuchnią, na granicy którego usytuowano część jadalnianą. Wyznacza ją duży stół z wygodnymi fotelami. W części wypoczynkowej królują dwie głębokie kanapy oraz prosty stolik kawowy w kolorze białym. Wyjątkowego wyrazu aranżacji salonu nadaje dekoracja ściany za telewizorem, która idealnie wpisuje się w nowoczesną aranżację. Oryginalność projektu wnętrz domu podkreślają drewniane drzwi wewnętrzne wysokie aż do sufitu oraz element domykający aranżację, czyli dębowa podłoga. Ta, została także pomyślana jako akcent, który nadaje spójności aranżacji i łączy kolejne wnętrza. Większość pomieszczeń domu łączy także jeszcze jeden motyw – akcenty koloru niebieskiego. Od schematu odstaje nieco aranżacja pokoju bliźniaczek, w którym dominuje ciemny odcień różu. Warto zauważyć, że założeniem aranżacji pokoju dla dzieci, było odzwierciedlenie plastycznych zamiłowań mieszkańców, a także „elastyczna" aranżacja, która rosłaby wraz z dziećmi i umożliwiała łatwą odmianę wystroju wnętrza bez konieczności generalnego remontu.

Kontakt z pracownią:

Red Cube Design
ul. Motylkowa 60
Wrocław
www.redcubedesign.pl