Wnętrza domu: ikona idealnego spojenia nowoczesności z rodzinnym charakterem wnętrza

2014-12-30 22:21

Wnętrza domu, które spajają nowoczesność z rodzinnym klimatem miejsca. Projekt wnętrz zakładający modne i nowoczesne przestrzenie, których aranżacja nie zatraca ciepłego i wyjątkowo przytulnego charakteru. Prezentujemy projekt wnętrza domu, którego autorem jest Marta Pala-Szczerbak z pracowni Minimoo.

Projekt wnętrza domu zakładał rewitalizację przestrzeni w domu odziedziczonym po rodzicach. Założeniem projektowym było odświeżenie wnętrza i nadanie mu nowoczesnego szlifu, przy jednoczesnym podtrzymaniu przytulnego i rodzinnego charakteru sprzed remontu. Główną motywacją rewitalizacji aranżacji była chęć zaprojektowania osobnych pokoi dla dzieci. Zgrabne żonglowanie różnymi kolorami i fakturami sprawia, że wnętrze domu jest przestrzenią, w której każdy może poczuć się „jak w siebie". Za projekt wnętrz odpowiada Marta Pala-Szczerbak z pracowni Minimoo przy współpracy z siecią salonów Dekorian.

Wnętrza domu: funkcjonalny rozkład pomieszczeń

Wnętrza domu to przestrzenie liczące w sumie ponad 330 mkw. Na trzech kondygnacjach budynku zaprojektowano wnętrza, które idealnie odpowiadałyby wszystkim domownikom i dostosowane były do ich potrzeb. Na parterze, poza strefą wejścia i przedpokojem, zaprojektowano trzy pokoje dla dzieci oraz wspólną łazienkę. W kwestii projektu kuchni zdecydowano się na nieco nietypowe rozwiązanie i zlokalizowano ją na piętrze domu. Oprócz niej, na pierwszej kondygnacji zaprojektowano także pokój kinowy i salę bilardową, która w razie potrzeby przeobraża się w jadalnię. Obok pomieszczeń wydzielono miejsce na łazienkę gościnną oraz pralnię. Poddasze domu zostało pomyślane jako przestrzeń typowo prywatna, do której wstęp mają tylko domownicy. Zaprojektowano tam sypialnię rodziców, którą połączono z biblioteką i gabinetem. Oprócz tego, na najwyższej kondygnacji domu wygospodarowano miejsce na garderobę i przeszkloną saunę.

Aranżacja wnętrz domu: od tradycji do nowoczesności

Rewitalizacja wnętrz domu okazała się dla projektantki nie lada wyznaniem. Przestrzenie domu, w którym królował ciepły i rodzinny klimat z dawnych lat, musiały nabrać nieco nowocześniejszej formy. Projekt wnętrz skierowany był do małżeństwa z trójką dzieci w wieku szkolnym i to należało wziąć przede wszystkim pod uwagę przy aranżacji wnętrz. Celem nadania wnętrzom domu większej funkcjonalności, zdecydowano się na wyburzenie ścian, zerwanie tynków, a także na całkowite przeobrażenie poddasza. Tam, wszystkie ścianki zostały wyburzone, a następnie wydzielone zostały jedynie dwa pomieszczenia, które zostały pomyślane jako królestwo właścicieli.

Projekt wnętrz: z dbałości o detal

Projekt wnętrz domu zakładał znalezienie złotego środka pomiędzy nowoczesnością, a domowym klimatem miejsca. Tło dla modernistycznym mebli i dekoracji wnętrza, stanowią naturalne materiały, w których dominuje ręcznie wyrabiana cegła, spieki kwarcowe marki Laminam oraz drewniany parkiet marki Nobifloor w kolorze czekoladowym. Razem wszystko to decyduje o ostatecznym wyrazie wnętrza i wyraźnie określa styl i charakter aranżacji. Lekkości przestrzeniom dodają także tkaniny, które pełnią we wnętrzu niemałą rolę. Wyjątkowej przytulności aranżacji dodają puszyste wykładziny, które domykają zarówno projekt sypialni, jak i pokoje dla dzieci, które były główną motywacją zmiany dotychczasowej aranżacji.

Pokoje dla dzieci – bohaterowie wnętrz domu

Przestrzenie zaprojektowane z myślą o najmłodszych lokatorach, miały być optymalnie dostosowane zarówno do nauki, odpoczynku, jak i szalonej zabawy. Projektantka zdecydowała się wprowadzić do projektu pokoi dla dzieci dość oryginalne rozwiązanie i zrealizowała autorską wizję dotyczącą biurek. Strefa zaaranżowana z myślą o nauce ma postać blatu wspartego z jednej strony nogą, która wyposażona została w rolki, natomiast z drugiej – opierającego się na prowadnicy wkutej i zamaskowanej w ścianie. Dzięki takiemu rozwiązaniu biurka można swobodnie przesuwać i w razie konieczności powiększać wolną przestrzeń do zabawy. W kwestii dekoracji ściany postawiono na efektowne marule, które zdobią wnętrze pokojów chłopców.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE