Szykowny projekt wnętrz domu z motywem kwiatowym

2017-06-07 17:19

Pomysłem na urządzenie wnętrz mieszkania dla rodziny z dwojgiem dzieci było wplecenie do wszystkich pomieszczeń ulubionego przez właścicielkę motywu kwiatowego. Białe ściany, drewniane podłogi, duże okna – wszystkie te elementy pokazują, że dbałość o naturę i bliski z nią związek nie są właścicielom obce.

Motyw róży  przewija się w większości pomieszczeń w domu: jest w salonie, kuchni i w jednej z łazienek na stylowych hiszpańskich płytkach. Kolorowy, kwiecisty dekor pojawia się w salonie i w sypialni na obiciach kwiecistych, wygodnych foteli, będących silnym akcentem podkreślającym charakter wnętrza oraz na ścianie w jadalni. Dodatkowo przestronny salon z dużymi oknami otwiera się na otaczającą dom przyrodę. Wrażenie to potęgują zaprojektowane na suficie lustra. Autorka projektu wnętrz jest Monika Grojec z pracowni Kwadrat Design Studio. Jej specjalnością są dopracowane w każdym detalu wnętrza, bo doskonałość kryje się w szczegółach.

Minimalistyczna aranżacja salonu z motywem florystycznym

Aranżacja salonu z kominkiem, mimo, że oszczędna robi wrażenie. Białe ściany, szerokie dębowe deski, minimalistyczna obudowa kominka i ogromne, na wysokość kondygnacji, okna. Mebli jest tu niewiele – rozłożysta, narożna sofa, fotel i stoliki kawowe. Ciekawym zabiegiem stylistycznym sprawiającym, że wnętrze salonu wydaje się znacznie wyższe niż jest, jest umieszczenie luster na suficie.

Czytaj też: Duże kwiaty. Modne motywy kwiatowe

Biała kuchnia  z wyspą

Dla wielbicieli odkrywania nowych smaków, kluczowym było zaprojektowanie ergonomicznej i wygodnej kuchni. Jej oryginalny heksagonalny kształt sprzyja funkcjonalności miejsca, którego podstawą jest  wspólne spędzanie czasu. Wygodne siedzisko umila podziwianie różanego ogrodu – oczka w głowie pani domu. Dodatkowo wyspa zaopatrzona została w dwa ażurowe hokery, nawiązujące romantycznym charakterem do jadalni, w której  główną atrakcją jest wykonana przez artystkę Marię Witek płaskorzeźba róży.

Czytaj też: Projekt białej kuchni z ciemnym fornirem

Ergonomiczna kuchnia
Autor: KWADRAT DESIGN STUDIO

Sypialnia z tapicerowaną ścianą

Strefa najbardziej prywatna – sypialnia, również nie została pozbawiona spójnego z resztą domu szyku. Mocny, kobiecy punkt stanowi ekskluzywna toaletka z robiącym wrażenie lustrem w stylu glamour i tapicerowana ściana będąca jednocześnie zagłowiem łóżka. Duże znaczenie w projekcie odgrywa kolor. Sypialnia utrzymana została w spójnych odcieniach szarości i turkusu, rozświetlona o kolejny, oczywiście ukwiecony fotel i fioletowe zasłony.

Sypialnia z tapicerowaną ścianą
Autor: KWADRAT DESIGN STUDIO

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021