Duże kwiaty: modne motywy kwiatów, również na balkon!

2016-04-25 18:34 Agnieszka Zawadzka

Motyw dużych kwiatów, w tym dużych roślin na balkon, to trend 2016 który koniecznie musicie mieć u siebie! Jak duże kwiaty ogrodowe możemy zaadaptować w swoim wnętrzu, na tarasie i na balkonie? Jak motyw kwiatów zgrać z prawdziwymi roślinami na balkon i taras?

Motyw przeskalowanych, dużych kwiatów jako trend 2016 rozwinął się również o duże kwiaty na balkon i taras! Teraz, gdy w trendzie jest łączenie przestrzeni salonu i tarasu latem, w cieplejsze dni, wzajemne przenikanie się motywów dużych kwiatów w tekstyliach z prawdziwymi roślinami na balkon i taras o dużych, spektakularnych liściach, jest szalenie na czasie. Jak umiejętnie łączyć wzory dużych kwiatów we wnętrzu z roślinami na balkon i taras?

Rośliny na balkon i taras kontra motywy kwiatowe

Motywy kwiatów w aranżacji wnętrz najczęściej spotykamy w tym sezonie pośród zasłon, abażurów, dywanów czy pledów. Wielkie kwiaty, jako motyw w aranżacji, przemycić możemy też w serwetach, obrusach i bieżnikach. Przeskalowane rośliny na balkon, które możemy również hodować w domu, ustawione na "trasie tarasowej" stworzą oranżeryjną arterię łączącą salon z balkonem czy tarasem.

Rośliny doniczkowe o ozdobnych liściach >>>

Jak łączyć wzory kwiatowe z prawdziwą roślinnością na balkon i taras? Jeśli preferujemy wysokie i zielone (niekwitnące) rośliny balkonowe, otwierając przestrzeń salonu na taras swobodnie możemy żonglować wielobarwnym i intensywnym motywem dużych kwiatów w tekstyliach. Kwiatowe zasłony (koniecznie w duże, przeskalowane kwiaty, a nie tzw. łączkę) i dekoracyjne poduszki na sofie w duże kwiaty to świetny początek. Preferując meble w jednym kolorze (np. białym) i o prostym kształcie (nowoczesne) możemy do aranżacji dodać kwiatowy dywan. Jeśli rośliny na balkon to dla nas przede wszystkim wielobarwne, kwiatowe dywany, to motyw kwiatów w mieszkaniu zdecydowanie stonujmy. Dobrym sposobem będą tekstylia ze szkicowanym motywem kwiatów (minimum kolorów, maksimum linearnych motywów w stylistyce kreślonych tuszem wielkich kwiatów). Mocnym wzorem i kolorem również można "ubrać" mieszkanie, pamiętając jedynie o zachowaniu proporcji kolorów i nasilenia dużych wzorów.

Rośliny do salonu: 10 najmodniejszych roślin doniczkowych do salonu! >>>