Styl skandynawski w sopockiej kamienicy. Nowoczesność i klasyczne detale!

2017-10-06 13:41

Styl skandynawski coraz częściej trafia do mieszkań w kamienicach.  Czerń, biel, proste, nowoczesne formy i klasyczne detale świetnie ze sobą współgrają. Projekt polegał na urządzeniu wnętrz i zaplanowaniu drobnych zmian budowlanych poprawiających funkcjonalność. Odnowiono również oryginalne sztukaterie, parkiet i stolarkę drzwiową. Zobaczcie jak zgodnie potrafią współgrać klasyka z nowoczesnością!

Projekt mieszkania w starej kamienicy polegał nie tylko na dobraniu wyposażenia i kolorystyki, ale też na odrestaurowaniu oryginalnych elementów: sztukaterii, stolarki drzwiowej i parkietu. Wnętrza miały podkreślić wiek kamienicy, jednocześnie będąc szykownymi i nowoczesnymi. Mieszkanie mieści się na parterze budynku, jest w nim mało światła dziennego, architekci z pracowni DoMilimetra zmienili więc nieco układ funkcjonalny– powiększyli i doświetlili łazienkę kosztem spiżarni. Ze względu na światło kolorystyka aranżacji opiera się głównie na bieli i szarościach.

Nowoczesna aranżacja wnętrz mieszkania w kamienicy

Wystrój wnętrz mieszkania z odnowionymi detalami architektonicznymi oparty jest na nowoczesnym umeblowaniu: szarej, narożnej sofie, minimalistycznej komodzie, krzesłach z wyplatanymi siedziskami, białych regałach i wyrazistych czarnych lampach. Nowoczesne są także czarno-białe tapety z motylami i drzewami (modny teraz motyw skandynawski) oraz cegła na ścianie w salonie, pomalowana na biało. Nowoczesne elementy przełamuje stolik kawowy ze starej skrzyni, pomalowany na biało. Takie zderzenie klasyki z nowoczesnością sprawia, że przeciwstawne elementy podkreślają się wzajemnie. Mała ilość nowoczesnych mebli i ciekawie dobrane oświetlenie sprawiają, że, odnowione drzwi i podłogi przyciągają wzrok.

Czytaj też: Mieszkanie w kamienicy. Jasno, wysoko i wygodnie

 

Skandynawski design w sopockiej kamienicy
Autor: Do Milimetra

Aranżacja białej sypialni i łazienki

W części prywatnej mieszkania podłogę pomalowano na biało. Odbija cenne światło i powiększą optycznie wnętrze. Białe są też ściany. Wystrój jest oszczędny, jak w pozostałych pomieszczeniach, ale nie nudny. Czarno – biała tapeta na ścianie za łóżkiem i z drzewami (w przedpokoju, ale widoczna też w sypialni) sprawia, że miło zaczyna się i kończy każdy dzień.  W sypialni, przy jednej ze ścian jest zabudowa z biurkiem, wykonana przez stolarza według projektu architektów. Łazienka, zgodnie z myślą przewodnią projektu też jest czarno-biała. Na podłogę zostały wybrane modne płytki cementowe, stylistycznie łączące klasykę z nowoczesnością.  

Czytaj też: Mieszkanie pełne światła w stylu skandynawskim

Skandynawski design w sopockiej kamienicy
Autor: Do Milimetra