Róż we wnętrzach: różowe inspiracje do wnętrz!

2015-09-23 17:00 Agnieszka Zawadzka|Monika Czerwińska-Konarska

Kolor różowy powraca! I to na dobre. Są różowe ściany, różowe dodatki dekoracyjne i meble. Kolor różowy umiejętnie użyty ma swój potencjał. Ostatnio święci triumfy w parach ze srebrem, złotem i miedzią. Bawmy się kolorami ścian i dodatków dekoracyjnych, nawet jesienią. Kolor różowy ożywia nasz ulubiony kolor szary i znakomicie łączy się z lśniącymi metalami.

Róż przestał być traktowany jako kolor dziewczęcy i infantylny. Kolor różowy wkracza jako pełnoprawny kolor ścian i podłóg. Na meblach i w dodatkach dekoracyjnych pojawia się już od dłuższego czasu. Kolor różowy - Kaszmirowa Róża (Cashmere Rose 16-2215) – jest określany jako kolor miękki i złożony, wyjątkowo elegancki. Jest jednym z kolorów proponowanych na jesień przez Instytut Pantone’a.

Róż we wnętrzach: świeżość i elegancja w aranżacji wnętrz

Czyli dobry znajomy w nowej odsłonie. Kolor różowy staje się niekwestionowanym królem sezonu. Pojawia się jako kolor ścian, na meblach i w dodatkach dekoracyjnych. Długo był niesłusznie posądzany o to, że jest kiczowaty i infantylny, zarezerwowany dla małych dziewczynek. A prawda jest taka, że kolor różowy może fantastycznie nadać świeżości i lekkości wnętrzom nowoczesnym i klasycznym. Róż pudrowy złagodzi powagę  klasycznej ciemnobrązowej boazerii, podkreślając jej elegancję. Kolor różowy możemy stosować w aptekarskich ilościach lub iść na całość z różowymi ścianami lub podłogami. Różowe sofy i dodatki dekoracyjne są popularne w stylu skandynawskim – ocieplają i dodają świeżości szarościom, czerniom i bieli.

Więcej: Kaszmirowy róż wśród kolorów jesieni

Róż we wnętrzach: złoto, miedź i srebro najlepszymi przyjaciółmi koloru różowego

Kolor różowy uwielbia towarzystwo miedzi, złota i srebra. W zależności od metalu zawsze uzyskamy inny efekt. Róż pudrowy i srebro – dadzą efekt świeżości.  Jasny róż i złote dodatki są podstawą nowego skandynawskiego szyku. Nieco ciemniejszy róż i miedź to wysublimowany styl retro.  Jednak jak we wszystkim, tak i tutaj potrzebny jest umiar. Szczególnie musimy uważać na połączenie koloru różowego i złota. Złoto powinno być naprawdę dodatkiem, jako osłonki na doniczki, świeczniki czy podstawy lamp, złoto dosłownie powinno być w aptekarskich ilościach. Przecież chodzi o szyk. Detali i dodatków dekoracyjnych srebrnych i miedzianych może już być więcej.

Zobacz: kolor złoty w aranżacji wnętrz