Rezydencja w stylu myśliwskim: projekt domu w dialogu z naturą

2017-06-12 10:16

Rezydencja „Azyl myśliwego” to projekt domu otwartego na przyrodę. Dotyczy to zarówno wyposażenia wnętrz, jak i harmonii pomiędzy samym budynkiem a otoczeniem. To wszystko udało się osiągnąć. W rezultacie powstało miejsce eleganckie i przytulne – w sam raz dla osoby, która szuka ciszy i relaksu po aktywnym dniu.

Projekt wnętrz to dzieło warszawskie studia Mood Works prowadzonego przez architektki Karinę Snuszkę i Dorotę Kuć. Za ubiegłoroczną realizację „Azylu myśliwego” studio zdobyło kolejną już nagrodę A' Design Award. Jury konkursu doceniło konsekwencję w zastosowaniu najlepszych materiałów oraz harmonię, jaką wnętrze budynku tworzy z otaczającą go przyrodą.

Styl myśliwski, czyli dialog z naturą

Projektantki pragnęły stworzyć elegancki, przytulny i przede wszystkim ciekawie urządzony dom dla osoby silnie związanej z przyrodą. Miało to być miejsce relaksu po pracy, w którym właściciel mógłby nie tylko zregenerować siły, lecz także znaleźć inspiracje dla przyszłych wypraw w różne strony świata. Stąd też natura, motywy roślinne oraz zwierzęce zajmują bardzo ważne miejsce w tej realizacji.

Zobacz też: Motywy egzotyczne we wnętrzach >>>

We wnętrzu dominują naturalne barwy – kolory roślin, ale też przytulne barwy ziemi. Nowoczesne wyposażenie tworzy intrygujący duet z klasyką, zwłaszcza inspiracjami stylem kolonialnym. Prawdziwą oazą relaksu jest sypialnia, gdzie królują meble z ciemnego drewna pokryte pięknymi reliefami.

Pomysł na materiał wykończeniowy: drewno jaworowe

Materiałem wykończeniowym, który zwraca uwagę w wystroju, jest drewno jaworowe. To surowiec rzadko spotykany we współczesnych wnętrzach. Pojawia się w postaci desek podłogowych, a także okładziny ściennej i drzwi o ciekawym, żywym wzorze. Barwa drewna znakomicie komponuje się też z eleganckim kamieniem w kuchni czy licznymi trofeami myśliwskimi w dodatkach.

Nie przegap: Podłogi drewniane czy panele drewniane? >>>

Wnętrza z trofeami myśliwskimi

Neutralna kolorystyka barw we wnętrzach to wyraz inspiracji skórą antylopy, którą właściciel ma w swoich prywatnych zbiorach. Ponadto w wystroju nie brakuje trofeów myśliwskich, a także nietuzinkowych akcesoriów wykonywanych na zamówienie. Dobry przykład stanowi lustro oprawione w poroże jelenia.

Inspirujące wnętrza domów: GALERIE ZDJĘĆ

Elegancka i przytulna rezydencja w stylu myśliwskim to tylko jeden z wielu pomysłów na aranżację wnętrz. A na jakie jeszcze warto zwrócić uwagę? Poniżej kilka naszych propozycji.