Przytulne wnętrze w stylu prowansalskim: białe meble, tekstylia i shabby chic!

2016-01-26 18:53

Aranżacja wnętrz domu inspirowaną stylem prowansalskim ze elementami shabby chic! Tkaninowe pokrowce na krzesła, poduszki dekoracyjne, rolety rzymskie i białe meble z charakterystyczną patyną stylu shabby chic urokliwie wkomponowano w aranżację przytulnego wnętrza w stylu prowansalskim. Czy chłodna biel, odnowione meble i tkaninowe tekstylia mogą dać przytulną całość? Obejrzyjcie aranżację wnętrza.

Wnętrze w stylu prowansalskim z białymi meblami, tkaninowymi pokrowcami na krzesła, poduszkami dekoracyjnymi i roletami rzymskimi tchnie ciepłem domowego ogniska, jednocześnie nie przytłaczając formą. Zobaczcie ciekawą i lekką alternatywę dla trudnego w adaptacji stylu prowansalskiego.

Styl prowansalski: pokrowce na krzesła, poduszki dekoracyjne i rolety rzymskie

Styl prowansalski, oprócz obecności celowo niedoskonałych materiałów z naturalną patyną, to także lekko siermiężne (lniane, wełniane) tekstylia, występujące w roli pokrowców na krzesła, kuchennych zazdrostek i serwet, przesłon roboczych czy rolet rzymskich. Naturalne materiały podkreślają inspiracje naturą i przyrodą w stylu prowansalskim. Gruby splot zasłon i pokrowców stapia się stylistycznie z surową fakturą drewnianych mebli, a niejednorodna faktura naturalnych tkanin korespondować będzie z patyną wykończenia mebli w stylu shabby chic.

Białe meble w stylu shabby chic

Lekko barokizujący kształt stylowych kredensów, komód i etażerek na lekkich, wygiętych nóżkach przywoływałby konotacje ze stylem glamour. Jednak charakterystyczna patyna z efektem postarzenia w stylu shabby chic nadała ciężkim, stylowym meblom lekkość i mniej formalny wydźwięk. Dużą ilość bieli w aranżacji domu przełamano zróżnicowaniem faktur na meblach i dodatkach. Dekoracyjne aplikacje na drzwiczkach i szufladach komód podbarwiono dodatkowo cieniowaniem w odcieniu kremowym, co nadało meblom bardziej plastyczne wykończenie. Celowe spękania i rozmyta patyna na meblach w stylu shabby chic i elementach wykończenia wnętrz (podłoga, listwy przypodłogowe, stolarka drzwiowa) sprawiają, że wnętrze wydaje się być zasiedlane od lat, pełne tradycji i ciepłych wspomnień. Świetlistość dominującej bieli jednak sprawia, że wnętrze w stylu prowansalskim w wersji shabby chic wygląda na lekkie, świeże i z oddechem.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021