Przytulne wnętrza w kolorze czarnym, białym i szarym

2014-06-13 21:37 Opracowanie: Redakcja

Aranżacja wnętrz jest utrzymana w trzech kolorach: białym, szary i czarnym. Wnętrza są przytulne, stylowe, ciepłe. Białe ściany okazały się świetnym tłem dla mebli i dodatków. Potem niektóre fragmenty zyskały różne odcienie szarości. Obejrzyjcie ładne czarno-białe wnętrza w mieszkaniu o pow. 70 m2.

Inspirująca aranżacja wnętrz, która udowadania, że zimne kolory mogą stworzyć przytulny wystrój. Oto czarno-białe wnętrza, które zdominowały 70 m2 mieszkanie. Właściciele podjęli się remontu, by zyskać wygodne i przytulne wnętrza. Oceńcie efekt końcowy. Przytulne wnętrza w kolorze szarym, białym i czarnym nabierają klimatu wakacyjnego domku, dzięki ładnym i stylowym dodatkom oraz świetnie połączonym kolorom.

Pomysł na czarno-białe wnętrza

Czarno-białe wnętrze salonu zyskało na metrażu po wyburzeniu ściany dzielącej go z kuchnią. Strefę wypoczynkową w aranżacji pokoju tworzą rzeczy z różnych źródeł: sofa (Ektorp) pochodzi z IKEA, stolik z Allergo.pl, dywan z Black Red White. Poszewki uszyła sama pani domu. Wiele mebli zostało kupionych w IKEA, a niektóre właścicielka sama odnowiła. Wisząca metalowa lampa nad stołem w kuchni to pierwszy zakup w IKEA zrobiony wiele lat temu. Jest kolejnym elementem nadającym wnętrzu charakter nadmorskiego domku letniskowego. W aranżacji królują trzy kolory biały, szary i czarny. Urządzając czarno-białe wnętrza, pamiętaj że jeśli zamierzasz pomalować fragment ściany na ciemniejszy kolor, lepiej wybrać farbę o satynowym połysku (w tym wnętrzu została wykorzystana farba z mieszalnika satyna baza & kolor NCS S 5500-N, Tikkurila). Dzięki takiem zabiegowi ściana zyska głębszą barwę, a jednocześnie będzie delikatnie odbijać światło. Istne cudo!

Wiele mebli zostało przemalowanych. Przykładowo szafki nie są najmłodsze, ale gospodyni skutecznie ujęła im lat, malując na biało (Tikkurila) i dodając efektowne gałki (Bloomingville) z tak lubianym przez nią motywem gwiazdki. Pojawia się on też na bambusowej macie (JYSK). Najpierw została ona pokryta białą farbą (Dulux), a potem domalowano dekory za pomocą szablonu.

Zobaczcie krok po kroku jak zrobić taką matę: INSTRUKCJA zrób to sam

gości zachwyca aranżacja wnętrza przedpokoju. Szafa w przedpokoju również poszła pod pędzel. Biała wtopiła się w aranżację wnętrza, optycznie zmalała. Dlatego została pomalowana na szaro.  Funkcję stojaka na parasole przejęła ikeowska donica zliftingowana przez panią domu. Łuki w aranżacji wnętrza przedpokoju to pozostałość po poprzednich właścicielach. Początkowo nie podobały się właścicielce, ale teraz docenia to, że dzięki nim do przedpokoju dociera więcej światła dziennego. Mały czarno-biały przedpokój dekorowany jest głównie srebrzystymi dodatkami - odbijają światło i sprawiają, że wydaje się większy, bardziej przestronny. A urządzenie wąskiego przedpokoju było w tym mieszkaniu aranżacyjnym wyzwaniem. Pomalowanie ścian w dwóch kolorach odwróciło uwagę od mankamentów pomieszczenia. Na posadzce z deski barlineckiej położono maty bambusowe, tym razem pomalowane w pasy, które skutecznie optycznie poszerzają przestrzeń. W najwęższej części stanęły dwie szafki na buty (Hemnes, IKEA). – Traktuję je jak zblokowane dwie komody – mówi pani domu. -  Ustawiłam kilka dekoracyjnych przedmiotów, by jak najbardziej udomowić ten kawałek mieszkania. Ściany, przy których nie dało się nic ustawić, zamieniłam w galerię zdjęć rodzinnych. Ramki różnią się wielkością i kształtem, ale łączy je czerń.