Przytulne mieszkanie w kamienicy – miks starego z nowym

2018-05-17 13:40

Style prowansalski, skandynawski i klasyczny francuski z domieszką shabby chic – wszystkie inspirowały właścicielkę mieszkania. Dlatego w prezentowanych wnętrzach można znaleźć ciekawy ich miks. Oryginalne elementy architektury udało się połączyć z nowym, ale stylizowanym wyposażeniem i rodzinnymi pamiątkami.

Spis treści

  1. Metamorfoza mieszkania w kamienicy
  2. Nowoczesność i bliskie sercu pamiątki
  3. 5 kroków do przytulności – rady właścicielki

Magda, właścicielka, od zawsze była pod urokiem zabytkowych kamienic, dlatego wybrali z mężem budynek w centrum Poznania, który pamięta początki ubiegłego stulecia. Przestronne wysokie mieszkanie dla czteroosobowej rodziny, kiedyś dwupokojowe, podczas przebudowy zyskało nowy układ. – Gdy zobaczyłam wyburzone ściany i zerwane podłogi, przez moment zwątpiłam, czy idziemy w dobrym kierunku – ze śmiechem wspomina gospodyni. – Mieliśmy jednak wizję i dążyliśmy do jej zrealizowania – dodaje. W kapitalnym remoncie pomagał tata Szymona. Szymon zaś, choć był w tej dziedzinie nowicjuszem, wiele prac wykonał własnoręcznie. Żona chwali jego starania.

Metamorfoza mieszkania w kamienicy

Po przebudowie w 61-metrowym mieszkaniu są salon z aneksem kuchennym, sypialnia rodziców, pokój dziewczynek i łazienka. Wnętrzu charakteru dodają drzwi ze szprosami i lustrzanymi przeszkleniami prowadzące z salonu do obydwu sypialni. W wystroju korespondują z nimi witryny w kuchennej zabudowie i regale.

Wyrazistym elementem jest też oryginalna ceglana ściana, którą Szymon odkuł z wielką pieczołowitością. – Cenię cegłę za jej autentyzm. I za to, że nosi ślady rąk robotników, którzy przed ponad stu laty ją wypalali – mówi Magda. – Te fragmenty muru, by je uwypuklić, oświetliliśmy kinkietami, takimi, jakie montuje się nad obrazami. Nasza cegła opowiada swoją historię, do której my teraz dokładamy nasze cegiełki – słyszymy od właścicielki.

..  Mieszkania w kamienicach – zobacz GALERIE ZDJĘĆ >>>

Nowoczesność i bliskie sercu pamiątki

W mieszkaniu jest wiele przedmiotów, do których lokatorzy mają szczególny sentyment: przedwojenny kalendarz biurkowy, pamiątka po prababci, stara maszyna do pisania, zegar od dziadka. – Stół tak nam się spodobał, że kupiliśmy go jeszcze przed wyborem mieszkania – wspomina Magda. – Jeśli kiedyś będziemy się przeprowadzali, powędruje z nami do nowego miejsca – dodaje.

Na razie jednak nigdzie się nie wybierają, bo czują się tu naprawdę u siebie. Dobre emocje i pasja włożone w aranżację zaprocentowały.

5 kroków do przytulności – rady właścicielki

1. Stwórzcie swój styl! Inspirujcie się, nie podążajcie ślepo za modą – to przede wszystkim wy powinniście czuć się dobrze w swoim mieszkaniu.

2. Otaczajcie się lubianymi rzeczami, takimi, które się wam podobają lub budzą miłe wspomnienia albo mają historię. Wyszukajcie na pchlich targach, u krewnych i znajomych stoliki, maszyny do pisania, rzeźby.

3. Zadbajcie o klimat odpowiednim oświetleniem. Żyrandole, kinkiety, kuchenne lampki podszafkowe, lampy stojące pomogą uzyskać ciekawe efekty.

4. Przerabiajcie zarówno meble i przedmioty stare, jak i nowe, z sieciówek.

5. Eksperymentujcie! Czasem przemalowanie szafki lub dodanie innego uchwytu wystarczą, aby dostosować przedmiot do własnego stylu.

..  Jak przemalować mebel? Poradnik DIY >>>

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE