Zamiast drogich regałów z drewna...
…tutaj takie z płyty OSB, którą pomalowano matowym lakierem. Ponieważ mebel nie ma pleców, zielona ściana stała się świetnym tłem dla książek i elementem wiążącym meble w całość. Miejsce pod oknem także oddano we władanie książkom – specjalnie obniżono parapet, by zabudowa nie stała się zbyt wysoka i masywna. Wrzecionowate nóżki też dodają jej lekkości.
Źródło: Maria Miklaszewska
Regał kontra stos jak rzeźba
Centralnym punktem kącika do lektury są fotel, designerska lampa (Sinatra, Delightfull.eu) oraz zestaw koszy (może z pledami i poduchami, może z gazetami?). Po obu stronach wydawnictwa – grzecznie ustawione na regale i ułożone w malowniczy stos. Ten kontrast ubarwia wnętrze i dodaje mu pazura.
Źródło: DelightFULL
Podpora wiedzy
W sklepach można kupić fantastyczne podpórki do książek. Te bardzo angielskie, w formie głowy konia, pochodzą z Annabeljames.co.uk. Ale poszperaj w internecie – znajdziesz od eleganckich po zabawne. Wybierz te, które podkreślą wystrój wnętrza. Ustaw je na półce, biurku, parapecie, między nie włóż książki szczególnie drogie sercu albo pięknie oprawione – będą zwracały teraz na siebie szczególną uwagę.
Źródło: mat. pras. Anabel James
Księgozbiór w perspektywie
Iluzoryczna tapeta (Ploneres.pl) zapewni wnętrzu głębię i odrobinę tajemniczości, np. interesująco zamykając perspektywę korytarza czy amfiladowo połączonych pomieszczeń. Wbrew pozorom ten pałacowy motyw doskonale będzie wyglądał zwłaszcza w nowoczesnej stylizacji.
Źródło: mat. pras. Ploneres.pl
Biblioteka we wnęce
Ścianę w sypialni obłożono miękkim filcem. Aby zachować spójność, pokryto nim także brzegi półek. Wnęka i kinkiet są w odcieniach błękitu. Nawet jeśli to zabieg przypadkowy, efekt jest doskonały – zdaje się mówić: „książki i lampka to dobrana para”. Ewentualnie półki można by było podświetlić, np. listwami LED.
Źródło: Mariusz Bykowski
Jak w starej bibliotece
Na fototapecie znajdują się szufladki znane ze starych bibliotek - w ten sposób indeksuje się książkowe dzieła. W połączeniu z lekkim, nowoczesnym wystrojem daje intrygujący efekt aranżacyjny.
Źródło: Rebel Walls materiały prasowe
Miniczytelnia
Wnęka, bez względu na wielkość, to wdzięczne miejsce na biblioteczkę. Mała posłuży na zbiór podręczny. Duża, wypełniona półkami, zmieści sporo tomów. Świetnym pomysłem jest jej podświetlenie. W przypadku niewielkiej wnęki wystarczy jedno źródło światła, przy większej – np. puść świetlny sznur wzdłuż półek albo pionowych boków.
Źródło: Grażyna Bieganik
Tomy w powietrzu
Czyżby na książki nie działała grawitacja? To złudzenie osiągnięte dzięki niewidzialnym półkom (Zawieszalnia.pl). Możesz zamontować je jedna nad drugą albo ciekawie rozmieścić na ścianie, tworząc kompozycję.
Źródło: mat. pras. Zawieszalnia.pl
Ręczna robota
Regalik zrobiony ze skrzynki oraz toczonych nóg prezentuje się zabawnie (duża w tym zasługa namalowanych skarpetek) i wpisuje się w otoczenie z innymi autorskimi projektami gospodarzy.
Źródło: Piotr Mastalerz
Zamknij reklamę za s.
X
Zamknij reklamę
...