Przestronne wnętrze z przeszkleniami – projekt mieszkania w ponadczasowym stylu

2020-07-24 16:54

Mieszkanie o nietypowym kształcie miało kilka miejsc trudnych do zagospodarowania. Największy problem wynikał z dziwnego kształtu salonu. Projektanci ze studia 3XEL Architekci niestandardowy kształt pomieszczenia potraktowali jako atut i stworzyli funkcjonalne i przestronne wnętrze, w którym każdy fragment powierzchni jest wykorzystany.

Mieszkanie na warszawskim Żoliborzu ma metraż 50 metrów kwadratowych. Na tej powierzchni deweloper zaplanował duży salon z aneksem kuchennym, sypialnię oraz łazienkę. Inwestorce odpowiadał taki podział przestrzeni, ale zależało jej na subtelnym oddzieleniu kuchni od salonu oraz wygospodarowaniu miejsca na pojemne szafy.

Zmiany projektowe

Według planu dewelopera drzwi do sypialni znajdowały się w holu wejściowym, zostały zamurowane, dzięki czemu w przedpokoju zmieściła się duża szafa. Architekci z biura 3XEL, Patryk Ławrynowicz i Justyna Kolasa, przenieśli wejście do sypialni do narożnika przy drzwiach balkonowych w salonie, co pozwoliło na zagospodarowanie jednego z problematycznych, niewykorzystanych wcześniej miejsc. Drugi z niecodziennych narożników wnętrza, w formie ostrego kąta, został przeznaczony na miejsca do pracy. Biurko na wymiar idealnie wpasowało się w trójkątną przestrzeń. Aneks kuchenny został częściowo oddzielony od salonu nieruchomym przepierzeniem ze zbrojonego szkła w stalowej ramie, które stylem nawiązuje do przeszklonych drzwi między salonem a sypialnią.

Ponadczasowy styl z elementami skandynawskimi

Przeważające kolory to biel, szarość oraz odcienie niebieskiego zestawione z dębową podłogą oraz akcentami czarnej, lakierowanej stali. Kolorystyka i proste formy mebli nawiązują do stylu skandynawskiego. Projektanci z biura 3XEL efektownie połączyli meble robione na zamówienie z wyposażeniem z popularnej szwedzkiej sieciówki. Niewielkie zamiany budowlane nadały nową funkcjonalność mieszkaniu, a delikatna, kobieca aranżacja tworzy przytulną domową przestrzeń.