Projekt wnętrz: nowoczesny minimalizm, czyli surowość betonu w białym wnętrzu

2014-10-23 12:53 Anna Rychlewicz

Projekt wnętrz mieszkania zaskakuje skrajnym minimalizmem i prostotą w nowoczesnej formie. We wnętrzu mieszkania spotykają się dwa skrajne światy, które przeplatając się tworzą zgrany duet aranżacyjny. Prezentujemy projekt wnętrz, w którym surowy beton otoczony przez czystą biel sprawia wrażenie lekkiego i subtelnego materiału. Materiału, który sam w sobie jest chłodny i wyrazisty. Projektanci ze studia 81.WAW.PL przełamali stereotypy i nadali mu nieco cieplejszy wyraz. Zobaczcie wizualizacje białych wnętrz z betonową kostką!

Projekt wnętrz mieszkania, w którym spotykają się dwa skrajne światy aranżacyjne, za każdym razem wzbudza zaciekawienie. Projektanci z pracowni 81.WAW.PL postawili na połączenie ze sobą dwóch sprzeczności, będących czołowymi elementami dwóch różnych stylistyk. Betonową kostkę, w której pierwsze skrzypce gra zimny i industrialny materiał, idealnie wkomponowano w białe wnętrza. W efekcie powstał projekt wnętrz, w którym wspólnym mianownikiem dwóch różnych światów jest minimalizm i prostota.

Projekt wnętrz w stylu minimalistycznym

Założeniem projektowym architektów z pracowni 81.WAW.PL było zaprojektowanie wnętrz mieszkania, w którym spotkają się absolutne skrajności. Wspólnym mianownikiem miała być przede wszystkim prostota form i absolutny minimalizm. W efekcie zdecydowano się na wkomponowanie do wnętrza mieszkania betonowej kostki, która zostanie idealnie otoczona miękką otuliną salonu, jadalni, a także korytarzy. Bohater projektu wnętrz, czyli kostka wykonana z surowego betonu, mieści w sobie garderobę oraz główną łazienkę. Z kolei, w zewnętrzną ścianę kostki wkomponowano efektowny biokominek.

Białe wnętrza z industrialnym akcentem

Industrialny element został otoczony obłą formą salonu z jadalnią oraz korytarzy skąpanych w bieli. Strefa kuchni oraz główne wejście do mieszkania postanowiono wyraźnie podkreślić modną szarością, która idealnie współgra z betonowym otoczeniem. Pokój dzienny został pomyślany jako przestrzeń, która łączy w sobie typowy salon oraz jadalnię. Całość została otoczona białą zabudową z charakterystycznym poziomym podziałem, dzięki czemu przestrzeń ta wydaje się optycznie dłuższa. Pokój dzienny został utrzymany w subtelnej kolorystyce, w której dominują białe meble, a miękkie formy na ścianie zostały dodatkowo podkreślone ledowym oświetleniem na suficie. To, zostało pomyślano jako oświetlenie obiegające dookoła betonowy kubik, dzięki czemu nadaje mu optycznej lekkości. Projekt wnętrz zakłada częściowe otwarcie kuchni na strefę dzienną. Z uwagi na to, robocza część kuchni została częściowo przysłonięta delikatnym podniesieniem, dzięki czemu wnętrze dzienne zyskuje na reprezentatywności.

Beton we wnętrzu: betonowy kubik w białym otoczeniu

W centralnym punkcie projektu wnętrz, czyli betonowym kubiku zaprojektowano garderobę oraz łazienkę. Wnętrze kąpielowe zostało w całości wyłożone betonowymi płytami, a chłodny i industrialny charakter przestrzeni podkreślają górnicze lampy oraz elementy aranżacyjne wykonane z metalowej siatki. W podobnym klimacie utrzymany został projekt sypialni. W nocnym wnętrzu, pierwsze skrzypce grać będzie beton na ścienie, na którą naniesione zostaną lekkie linie LED. Na uwagę zasługuje między innymi projekt łóżka wykończonego meblowymi płytami z cienką warstwą betonu. Takie rozwiązanie gwarantuje spójność aranżacji i sprawia, że projekt wnętrz wydaje się być dopięty na ostatni guzik.

Kontakt z pracownią:

81.WAW.PL
ul. Juliana Fałata 5 m. 9
02-534 Warszawa
81@81.waw.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021