Projekt wnętrz mieszkania w luksusowych szarościach. Nagroda VASCO!

2017-07-25 15:38

Projekt wnętrz mieszkania utrzymany jest w neutralnej biało – szarej kolorystyce, oparty na szlachetnych materiałach naturalnych i luksusowym wyposażeniu. Ciekawie dobrane do całości grzejniki zapewniły architektowi nagrodę w 11 edycji konkursu VASCO Integracje w kategorii Projekt koncepcyjny. Zobaczcie!

Prośbą inwestorów było stworzenie w mieszkaniu klimatu jak w designerskim showroomie. Architekt Bartosz Deka postawił więc na materiały naturalne: drewno i marmur, kolory biały, szary i antracytowy, oraz wyrafinowaną grę światła i cienia. W projekcie uwzględniono też zabudowy ułatwiające i organizujące przechowywanie. Wszystkie wnętrza są zaprojektowane tak, by wygodnie się w nich mieszkało na co dzień.

Przestronna strefa dzienna w kontrastowych barwach

Mieszkanie o powierzchni 96 m² na warszawskim Wilanowie zostało zaprojektowane przez architekta Bartosza Dekę.  Na prośbę inwestorów uwzględnił  wyraźny podział na strefę dzienną i prywatną. Część dzienna obejmuje salon, kuchnię, jadalnię, hol, łazienkę oraz gabinet. W części prywatnej tradycyjnie znalazła się główna sypialnia i pokój kąpielowy. We wszystkich pomieszczeniach przewidziano tylko te meble, które są naprawdę niezbędne. Część z nich będzie wykonana według indywidualnego projektu, czyli wyspa kuchenna  i zabudowa znajdująca się w centralnej części mieszkania. Od strony salonu, naprzeciwko sofy, mieści w sobie szafki, kominek i ukryty telewizor. Od strony holu są tam dwie pojemne szafy. Wszystkie fronty wykończone są ciemnym fornirem. Wyspa kuchenna od strony obłożona jest białym marmurem – wyższym od szafek  - tak, że wyspa jest niewidoczna od strony salonu.

Czytaj też: Wyspa kuchenna od podszewki. Poradnik

Aneks kuchenny w szarym salonie
Autor: VASCO

Marmurowe są też blaty stołu jadalnianego i stolików kawowych – ładnie kontrastują z ciemnymi elementami. Detalami wartymi uwagi w aranżacji przestrzeni dziennej są lampy: przeskalowana nad stołem i minimalistyczna, nad wyspą kuchenną. Jedynym elementem dekoracyjnym są podświetlane półki na zastawę stołową. Łazienka dla gości, na zasadzie kontrastu do salonu i kuchni utrzyma jest w kolorze białym. Są białe ściany, podłoga, ceramika, grzejnik. Gabinet, również należący do strefy dziennej,  utrzymany jest w kolorystyce i stylistyce panującej w salonie. Ciemny fornir na ścianie, meble wykonane na wymiar, sprzyjają koncentracji – nie ma tu żadnych rozpraszających elementów. Jedyna białą rzeczą jest podwieszany fotel. Czasem musimy nad czymś dłużej pomyśleć i przydaje się inne miejsce niż przy biurku, gdzie można przyjąć wygodną i zrelaksowaną pozycję.

Czytaj też: Miejsce do pracy w sypialni

Gabinet z białym fotelem
Autor: VASCO

Strefa prywatna mieszkania

Sypialnia, podobnie jak inne pomieszczenia utrzymana jest w ciemnej kolorystyce, natomiast pokój kąpielowy bezpośrednio z nią połączony jest biały, podobnie jak łazienka dla gości. Miękkie tapicerowane łóżko ma być  obite jasnoszarym lnem i posiadać zagłówek na szerokość całej ściany. W sypialni też jest blat, który może pełnić rolę miejsca do pracy lub toaletki.
We wszystkich wnętrzach są identyczne grzejniki, wertykalne, z płaskich elementów dopasowane kolorystycznie do ścian – antracytowe lub białe. Jedynie w salonie, przy wysokich oknach architekt zaproponował konwektor kanałowy.